• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Latvijas mežsMežs Latvijā. bet vai Latvijas? Foto: Latvijas Valsts meži

Zviedri 1111 kvadrātkilometrus Latvijas meža pārdod citiem zviedriem

Zviedrijas uzņēmums "Bergvik Skog" 13. novembrī par 324 miljoniem eiro ir pārdevis savus meža īpašumus un nodod uzņēmumu darbību kopā ar visiem darbiniekiem Latvijā citam zviedru uzņēmumam "Södra".

"Bergvik Skog" vadītāja Elīsbete Salandere Bjērklunda (Elisabet Salander Björklund) apstiprina, ka uzņēmums pārdevis 111 100 hektārus jeb 1111 kvadrātkilometrus zemes, no kuriem 80 300 ha (803 km2) veido produktīva meža zeme. "Interese par šo darījumu bija liela. Procesā piedalījās daudzi nopietni un vērā ņemami dalībnieki," piebilst Bjērklunda.

Vēlēšanos iegādāties šo mežu bija izteicis arī valsts uzņēmums "Latvijas Valsts meži". Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs septembrī paziņoja, ka uzskatot šo darījumu par "valsts drošības jautājumu", jo vairāk tāpēc, ka šie meži atrodas pie Latvijas austrumu robežas. Taujāts par to, vai "Latvijas Valsts meži" par šo īpašumu varēs solīt, cik grib, Dūklavs tolaik atbildēja, ka to nezinot, taču jautājumu virzīšot izskatīšanai valdībā, jo, ja "40 tūkstoši nav valsts drošības jautājums'', tad ''110 tūkstoši, it sevišķi gar austrumu robežu" gan esot.

Izrādās, valsts drošībai Dūklava un viņa pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ieskatā ir pavisam konkrēta cena – 324 miljoni eiro par 1111 kvadrātkilometriem. Nav nemaz tik daudz, ja salīdzinām ar ZZS dižkareivja Raimonda Bergmaņa veikto militārās tehnikas iepirkumu kopsummu. 

Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss šo darījumu vērtē kā lielāko Latvijas vēsturē.

2 Komentāri


 1. Pilsonis
  2018-11-14

  Citiem vārdiem, kangaru režīma darba augļi ir 1/64 daļās Latvijas nonākšana ārzemju kaklakungu īpašumā. Un tas ir tikai šis konkrētais gadījums, cik pieder vēl citiem. Un šī ziņa paslīd klusītiņām. Pēc pāris dienām bauri tak to aizmirsīs. 1/64 daļa Latvijas, ĀRPRĀTS

 2. Oskars
  2018-12-07

  Nebrīnīšos, ja kādreiz ziņās lasīšu: ''Krievijas prezidents nopircis 64 000 kvadrātkilometrus zemes Latvijā. Mūsu ierēdņiem tak ir vienalga, kurš ir tas ārzemnieks, kas nopērk Latviešu zemi.

Tavs komentārs par rakstu: