Pēc mirkļa zviedru hokejisti palīdzēs Robertam Bukartam realizēt skaitlisko vairākumuPēc mirkļa zviedru hokejisti palīdzēs Robertam Bukartam realizēt skaitlisko vairākumu. Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Zviedrija 5-4 Latvija. Suns iekoda...

Pirms spēles ar Zviedriju pasaules hokeja meistarsacīkšu B apakšgrupā Latvijas izlases situācija bija pagalam vienkārša: lai spēlētu ceturtdaļfinālā, jāpārkāpj “suns” (Zviedrija), bet pēc tam – “aste” (Norvēģija). Turklāt abi jāpievārē vienā rāvienā, t.i., pamatlaikā.

Tieši šis pēdējais nosacījums arī izrādījā izšķirošais: Latvijas vienības treneriem nācās riskēt, un, kad pāris minūtes pirms beigu signāka rezultāts bija 4-4, vārtsargu Elvi Merzļikinu (gandrīz visu spēli laukumā aizvadīja Kristers Gudļevskis) nomainīja vēl viens uzbrucējs. Tukšie vārti izrādījās pa prātam zviedriem – 4-5 (0-1, 1-1, 3-3), un Latvijas izlasei atlikusi pēdējā spēle, kura vairs neko lielu neizšķir.

Pret Zviedrijas vienību mūsu hokejisti aizvadīja, iespējams, labāko maču šajās pasaules meistarsacīkstēs. Žēl, protams, ka šogad neizdevās gūt pat nevienu punktiņu pret hokeja “grandiem”, tomēr spēles kvalitāte kopumā bija pietiekami augsta, lai neko nepārmestu nedz Bobam Hārtlijam (Bob Hartley), nedz vārtsargiem, nedz laukuma spēlētājiem.

Mačā pret zviedriem Latvijas izlase divreiz realizēja skaitlisko vairākumu, bet Roberts Bukarts guva trīs vārtus, un tas viņam ir pirmais “hattrick” izlases rindās. Savus pirmos vārtus Latvijas valstsvienībā guva Jānis Jaks, 44. minūtē izvirzot Latviju vadībā ar 3-2. Divus punktus par rezultatīvām piespēlēm savā kontā ierakstīja Rihards Bukarts, pa punktam – Ralfam Freibergam, Laurim Dārziņam, Mikam Indrašim un Kristapam Sotniekam.

Ceturtos Latvijas izlases gūtos vārtus tiesneši uz videomonitora pārbaudīja pat divreiz – pirmo reizi, vai Bukarts vārtus nebija guvis ar augstu paceltu nūju, otro – vai pirms vārtu gūšanas Latvijas uzbrucēji pretinieka zonā nav ieslidojuši aizmugures stāvokli. Abas reizes vārti tikai atzīti par labiem esam, un zviedru līdzjutējiem trīs minūtes nācās panervozēt.

Latvijas valstsvienībai Bratislavā atlikusi pēdējā spēle – otrdien, 21. maijā plkst. 17.15 pret Norvēģijas komandu.

10. un 11. dienas rezultāti: 19. maijs. A grupa: Vācija 1-3 ASV, Francija 0-3 Somija; B grupa: Austrija 0-Čehija, Šveice 0-3 Krievija. 20. maijs. A grupa: Francija 3-4(P) Lielbritānija, Kanāda 5-0 Dānija; B grupa: Zviedrija 5-4 Latvija, Austrija 3-4(P) Itālija.  Pirms pēdējās kārtas komandas sarindojušās tā. A grupā: 1. Somija 16, Kanāda 15, ASV 14, Vācija 12, Slovākija 9, Dānija 5, Lielbritānija 2 (pēc 7 spēlēm), Francija(pēc 7 spēlēm) 1. B grupā: 1. Krievija 18, Čehija 15, Zviedrija 15, Šveice 12, Latvija 6, Norvēģija 6, Itālija 2(pēc 7 spēlēm), Austrija 1(pēc 7 spēlēm).  A grupā notikusi pirmā un droši vien pēdējā šo meistarsacīkšu sensācija: pēdējā spēlē papildlaikā uzvarot Franciju, Lielbritānija nodrošināja sev palikšanu hokeja elitē, bet francūži pārceļas uz zemāku līgu. Arī B grupas pastarīšu savstarpējās cīņas rezultāts ir negaidīts, taču austriešu zaudējums un izkrišana no elites nav gluži sensācija.