• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Cilvēks mācās mākslīgo elpināšanu uz lellesUn iepūtiet! Foto: Shutterstock

10 000 cilvēku gaida, kad «kovids» ļaus nokārtot autovadītāja tiesības

B kategorijas autovadītāja apliecības saņemšanu gaida vairāk nekā 10 000 cilvēku, un tas ir saistīts ar izveidojušos rindu pirmās palīdzības kursos, ziņo Latvijas sabiedrisko mediju vietne lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Pirmās palīdzības apmācības sistēmas organizēšanas nodaļas vadītāja Lilita Voitkeviča skaidro: “Autovadītāji nav vienīgā mērķauditorija, kas gaida uz apmācībām pirmās palīdzības sniegšanā – ir gan mednieki, gan ieroču nēsātāji, gan bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēji, gan darba drošības speciālisti, kuriem ir nepieciešamas šīs apmācības pirmās palīdzības sniegšanā. Tas kopējais auditorijas lielums varētu būt “padsmit” tūkstoši cilvēku, kuriem šīs apmācības ir nepieciešamas.”

Pirmās palīdzības teorija tiek mācīta attālināti, bet praktiskā daļa ir jāmācās klātienē. Pirms kovidpanikas iestāšanās pirmās palīdzības apmācību grupās varēja piedalīties 15 cilvēki, tagad – tikai viens, tātad dienas laikā šos kursus var iziet krietni mazāk cilvēku.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) informē, ka katru gadu tiek izsniegts vairāk nekā 22 tūkstoši vadītāju apliecību, bet šogad ir izsniegti tikai 4,5 tūkstoši – apmēram uz pusi mazāk nekā parasti šajā laikā. 

Tavs komentārs par rakstu: