• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Operators ar kameru 3000 EUR uz rokas ir stipri par maz par tik milzīgu atbildību: nenogurstot vērot, ko kurš filmē, montē un laiž ēterā. Ilustratīvs foto: Freepik

13. Saeima cenzoriem grib maksāt vismaz 3000 EUR «uz rokas»

Cilvēkiem, kas rūpīgi vēro Latvijas politiskās reālijas, jau sen ir tapis skaidrs, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) no sākotnējā sabiedrisko mediju maigā uzrauga ir pārtapusi par visas nozares bargu cenzoru. Tagad tas ir likumiski apstiprināts īpatnējā veidā: no 1. septembra sāk darboties jauna struktūra – Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP).

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Līdz ar to SEPLP nodarbosies tikai ar Latvijas Televīziju un Latvijas Radio, bet  NEPLP varēs ar jaunu sparu bāzt varas degunu VISU elektronisko plašsaziņas līdzekļu saturā, laiku pa laikam mēģinot kā nebūt ietekmēt ar interneta medijus. Cenzors ir ieguvis dopelgangeri (vācu: doppelgänger – bioloģiski nesaistīts dubultnieks), un tagad abi oliņi-boliņi varēs rauties katrs savā vagā – viens pa sabiedriskajiem, otrs – pa privātajiem un ārvalstu medijiem. Skaistums! Cenzūra noteikti kļūs efektīvāka un visaptverošāka.  

Tāpēc nebūtu jābrīnās, ka politiķi – gan koalīcijas, gan opozīcijas –, kuriem šāda lietu kārtība ir vairāk nekā pa prātam, pašlaik, kad pilnā sparā trako kovidpanika, saviem uzticamajiem sulaiņiem ir nolēmuši palielināt aldziņas: 13. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja priekšlikumu – un nolēma apstiprināšanai Saeimā  to virzīt steidzamības kārtā – topošās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem piešķirt algas ar tādu aprēķinu, lai pēc nodokļu nomaksas (jeb, kā tautā pieņemts teikt, uz rokas) viņi ik mēnesi 3000 eiro, bet galvenais cenzors jeb padomes priekšsēdētājs – 3200 eiro, ziņo LETA. Pēc Finanšu ministrijas (FM) atzinuma, SEPLP priekšsēdētāja atlīdzības likmei tiks piemērots koeficients 4,48, bet padomes locekļiem – 4,2. Atalgojums SEPLP stāsies spēkā no brīža, kad SEPLP tiks apstiprināta Saeimā, tātad, vēlākais, 1. septembrī. Tā tas ir – nevar taču vienu dopelgangeri apbižot! Tāpēc –, ņemot vērā, ka SEPLP atalgojums tiek piemērots atbilstoši uzdotajiem pienākumiem,– arī NEPLP locekļu atalgojums no 1. septembra būs ekvivalents SEPLP.

Tomēr, ja visām pusēm – Saeimai, Valsts prezidentam un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomei – izdosies par SEPLP locekļu personālijām vienoties ātrāk un SEPL varēs sākt darbu ātrāk par 1. septembri, NEPLP atalgojums līdz šim datumam saglabāsies nemainīgs. 

Kāda netaisnība! Grūti pat iedomāties, kā nabaga vispārējie cenzori kovidapstākļos spēs izdzīvot ar pašreizējiem 2368 eiro pirms nodokļu nomaksas jeb no 1700 eiro līdz 2050 eiro uz rokas! Nu, labi, plus prēmijas un piemaksas, bet tik un tā par maz. PAR MAZ... 

Tavs komentārs par rakstu: