• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Epizode no spēles Kanāda vs LatvijaPasaules čempionātu Rīgā mūsējie sāka vareni, uzvarot nākamos čempionus, bet... Foto: Scanpix/AFP

2022. gada PČ Latvijas hokejisti vienā grupā ar ASV, somiem, čehiem, zviedriem...

Starptautiskā hokeja federācija (International Ice-Hockey Federation, IIHF) publiskojusi 2021. gada valstsvienību rangu, pēc kura nosaka nākamā gada pasaules čempionāta apakšgrupas.

Latvijas hokeja izlase  pasaules hokeja rangā saglabājusi desmito vietu, kamēr līderpozīcijā ir par pasaules čempioniem kļuvusī Kanādas izlase. Somija pakāpusies uz otro pozīciju, savukārt trešajā vietā ierindojas Krievija. 4.-6. pozīciju ieņem attiecīgi ASV, Vācija un Čehija, bet Zviedrija pēc sava fiasko Rīgā noslīdējusi uz 7. vietu. 8. ir Šveice ir, 9. – Slovākija, bet aiz Latvijas atrodas 11. Norvēģija, 12. Dānija, 13. Kazahstāna, 14. Baltkrievija, 15. Francija un 16. Lielbritānija. No elites divīzijas komandām viszemākajā vietā rangā ierindojas Itālija, kura ir 17. pozīcijā.

Balstoties uz pasaules rangu, tiek noteikts 2022. gada pasaules čempionāta apakšgrupu sastāvs. Nākamgad PČ risināsies no 13. līdz 29. maijam Somijas pilsētās Tamperē un Helsinkos, Latvijas hokejisti spēlēs B apakšgrupā Tamperē kopā ar mājiniekiem somiem, ASV, Čehiju, Zviedriju, Norvēģiju, Baltkrieviju un Lielbritāniju.

A grupā Helsinkos spēlēs Kanāda, Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda, Vācija, Šveice, Slovākija, Dānija, Kazahstāna un Itālija.

Tavs komentārs par rakstu: