• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
CSDD eksāmenu autoEksāmenu auto gaida, bet neviens nenāk. Foto: CSDD

9000 cilvēku gaida «kovida» atļauju nokārtot autovadīšanas tiesības

Tiem, kas uzskata, ka jauni autovadītāji apdraud satiksmes drošību – baudiet mirkli! Sociālie ierobežojumi, ko kāda joprojām neatklāta mirkoorganisma dēļ noteikušas visas pasaules valdības, izpaužas arī tādejādi, ka krietni lēnāka kļuvusi autovadītāju “cepšana” Ceļu satiksmes drošības direkcijā CSDD).   

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

CSDD ziņo, kaLatvijā B kategorijas autovadītāja praktiskās apmācības sākumu šobrīd gaida apmēram 9000 cilvēku: atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Epidemioloģiskās drošības pasākumi “Covid-19” infekcijas izplatības ierobežošanai” (šeit) praktiskās mācības drīkst veikt tikai kursanti, kuri braukšanas nodarbības sākuši līdz pagājušā gada 20. decembrim, bet tie, kuri vēlāk,– mācās tikai tiešsaistē.

Turklāt, piebilst CSDD, zināmas problēmas novērojamas arī pirmās palīdzības kursu apguvē, kur pašlaik klātienes praktisko daļu kursanti drīkst kārtot tikai individuāli, līdz ar to uz šādām nodarbībām izveidojušās garas rindas.

Šā gada pirmajos trijos mēnešos CSDD ir izsniegusi 2544 jauniegūtas autovadītāja apliecības, kas ir par 34,9% mazāk nekā attiecīgajā laika posmā pērn. Bet 2019. gada pirmajos trijos mēnešos, kad vēl nebija sākusies kovidpanika, tika izsniegtas 4182 transportlīdzekļu vadītāja apliecības, t.i., gandrīz uz pusi vairāk.

Tavs komentārs par rakstu: