• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kenets A. BlankoDiez, FinCEN šefs Kens Blanko Latviju spētu parādīt pasaules kartē? Foto: regtechconsulting.net

«ABLV burbulis» plīsis, KNAB mute vienos mēslos, FinCEN izliekas par «beigtu zivi»

2018. gada lielākā ekonomiskā afēra – pēc ASV valsts kases (Department of Treasury) spiegošanas brigādes – Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (Financial Crimes Enforcement Network, FinCEN) faktiski pavēles vietējo šakāļu (šeitsaplosītā “ABLV banka”, kā jau to varēja paredzēt, neko kriminālu nebija veikusi.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Amerikāņu uzrēciena rezultātā uzpūstais burbulis pēc triju gadu mākslīgas (un, jāatzīst, itin filigrānas) uzturēšanas ir plīsis:  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus “ABLV Bank” vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi FinCEN, kura sāka visu šo ļembastu, kura rezultātā nebūtībā aizgāja lielākā banka ar pašmāju kapitālu, bet vairākiem cilvēkiem uz ilgu laiku tika neglābjami (bet bez īpaša pamata) sabojāta reputācija, kas banku biznesā nozīmē ja ne visu, tad ļoti daudz.

KNAB aģentūrai LETA ir apstiprināja, ka izmeklētājs ar uzraugošā prokurora piekrišanu jau 26. martā ir nolēmis izbeigt kriminālprocesu, kas bija ierosināts pēc ASV finanšu spiegošanas iestādes ziņojuma publicēšanas. Atgādināšu: FinCEN publiskotajā ziņojumā bija teikts, ka līdz 2017. gadam “ABLV Bank” vadība un menedžments esot izmantojuši kukuļdošanu, lai ietekmētu Latvijas amatpersonas, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. Trīs gadus, pieņemu, ar deguniem zemi rakdami, KNAB izmeklētāji nav atraduši šiem vārdiem nekādu pamatojumu. Vai FinCEN direktors Kenets Blanko (Kenneth A. Blanco) grasās kādam vismaz atvainoties? Eita nu! Gan Latvijai, gan Amerikai tagad ir pilnīgi citas problēmas, un tāda “ABLV” banka sen jau aizmirsusies. Kā InfoTOP.lv secināja 2018. gada martā, “kāda tam vairs nozīme, ja uz šo “pierādījumu” pamata banka pašlaik tiek piebeigta, bet vietējie šakāļi tā priecājas par laupījumu, ka vairs neko nedz redz, nedz dzird”. 

Neko būtisku KNAB nav spējis “uzrakt” arī zem bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča, kurš, izrādās, varētu arī “nebūt ņēmis kukuļus” un pat ne “apzināti apmelojis “ABLV” banku”. Nekā! Lai gan jezga un troksnis tika sacelts ne pa jokam (šeit). Bet tikām amats un reputācija – tutū! Un atkal, gaidīt, ka kāds – piemēram, KNAB šefs Jēkabs Straume – vismaz atvainosies, laikam būtu par daudz prasīts.

Mūsu valstī tā vienkārši nav pieņemts. Pietiek jau ar to, ka Rimšēvičam atgriezīs 100 000 eiro drošības naudu. Bet varbūt arī neatgriezīs. Lai priecājas, ka dzīvs! Tik un tā situāciju vērst par labu vairs nav iespējams: viss, kam bija jānotiek, ir noticis.

Tavs komentārs par rakstu: