• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Skanstes ielas apakšzemes garāžā sadegušās automašīnas"Lamborghini" Latvijā nesvilst... Foto: www.facebook.com/inese.roze.50

Absurdais ēnu labirints jeb Vai VID interesē «ēnu ekonomika»

Pateicoties diviem sadegušiem itāļu luksus klases sporta auto, pamatojoties uz tikko Latvijā reģistrēto sešriteņu un sešciparu über-klases “Mercedes” automašīnu un to visu nostiprinot ar 596 fiktīviem vienā adresē mītošiem uzņēmumiem, secinu, ka Latvijā dzīvot nemaz nav tik slikti. Es pat pārfrazētu  – Latvija var!

Matīss Miers

Un tiešām, kāpēc lai nevarētu, ja jau pati valsts to veicina. Kāpēc gan neizmantot likuma (politiķu) slinkuma un akluma caurumus, redzot, ka valsts labāk izvēlas dzenāt puķutantes un citus “lielos shēmotājus”.

Atvainojos jau iepriekš visiem tiem, kuru uzskati atšķiras. Piedodiet, bet kaut vai trīs augstāk minētie piemēri (šīs nedēļas karstās tēmas medijos) liek domāt, ka man tomēr varētu būt taisnība.

Labi, pirmais gadījums ir strīdīgs. Uzņēmējs strādā, bizness iet un, pat neskatoties uz interesantajiem darījuma partneriem (par to var lasīt šeit), tīri teorētiski var pieļaut, ka ir taču arī veiksmīgi cilvēki. Protams, divi “Lamborghini” nezināmam uzņēmējam mazajā Latvijā ir, maigi sakot, par šerpu, bet nu kam negadās. Tiesa, itāļu auto nav vienīgais, kas pieder šim kungam.

Eļļu šaubu ugunij pielej 25.04.2016 Latvijā reģistrētais automobilis “Mercedes-Benz G63 AMG 6×6” ar 6 riteņu piedziņu. Jānorāda, ka šis auto gan ir lietots, taču pat bez celofānā ievīstītiem beņķiem tā cena ir virs 750 000 eiro. Interesanti, ka šī dārgā rotaļlieta ir reģistrēta uzņēmumam, kura 2014. gada finanšu pārskats norāda uz zaudējumiem vairāk nekā miljona eiro apmērā. Nenoliegsim, dāvināt vai aizdot naudu neviens nevar liegt, bet šis precedents liek aizdomāties par vismaz kādu PVN atmazgāšanas shēmu.

Un, ja jautājat par valsts bezdarbību, tad, manuprāt, uz to uzskatāmi norāda slavenie 596 uzņēmumi, kas reģistrēti vienā adresē. Vai kāds varētu izskaidrot to, kā atbildīgajiem dienestiem  – un pirmām kārtām Valsts ieņēmumu dienestam (VID) – var neradīt aizdomas fakts, par tik spītīgu vienas adreses izmantošanu. Latvija taču nav ārzona! Tīri cilvēcīgi  – vai tad VIDu neinteresē, kā izskatās Latvijas Silīcija ieleja? Turklāt laikā, kad valsts cīnās pret ēnu ekonomiku, viena valsts iestāde – Uzņēmu reģistrs – ne aci nepamirkšķinot štancē šādus šaubīgus potenciālus nodokļu nemaksātājus un krāpniekus, bet otru valsts iestādi – VID – tas absolūti neinteresē…

Absurdi. Bet tā nu pie mums notiek.

Ar putām uz lūpām cīnās pret ekonomikas pelēko un melno zonu… Vai varbūt ar kafijas putām darba laikā?

1 Komentāri


 1. Andron Mc
  2016-05-12

  Nu kāda tur shēma? Nepērc mašīnu kā privātpersona, bet ieliec naudu firmā! Nopērc mašīnu. PVN gan tik vienkārši nepazudīs, firmai vajag arī kautko pārdot, ar PVN. Piemēram "konsultācijas", kas skaitā "intelektuālais kautkastur" un kam cenu var uzlikt kā Vaira vīķe Freiferma, piemēram.

Tavs komentārs par rakstu: