• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
K.Kariņa kabineta ministru kopbildeRe, kur viņi, mūsu valdnieciņi, un visiem astītes gredzenā. Foto: Valsts kanceleja

Aizejiet uz kino! Nav zināms, kad «lidojošā sile» atkal dos tādu iespēju

Krišjāņa Artura Kariņa komanda ir izpildījusi savus draudus: no pirmdienas, 9. novembra līdz svētdienai, 6. decembrim Latvijā atjaunota ārkārtas situācija. Veiksmīgi notērējusi aizņemtos 4 miljardus eiro, mūsu lidojošā valdība vairs nespēj izdomāt, ko darīt, lai parādītu, cik ļoti tā sastellējusi visas antenas, lai ierobežotu baiso kovidu. Tāpēc vismaz mēnesi papūlēties nāksies visai sabiedrībai. 

Dzintars Zaļūksnis

Šāds K.A.Kariņa branžas gājiens gan nav negaidīts –, un tā ir pirmā lieta, par ko šoreiz ir vērts mūsu siles rukšus paslavēt. Tātad paldies, ka ļāvāt morāli nobriest! Otrā lieta ir divas dienas, ko lidojošās siles iemītnieki mums ir uzdāvinājuši. Proti, 7. un 8. novembrī vēl ir iespēja aizčāpot uz kino vai pasēdēt krogā pie kafijas tases. Ārkārtas situācijas laikā sabiedriskās ēdināšanas vietās ēdienu drīkstēs izsniegt tikai līdzņemšanai. Savukārt publiskie pasākumi – teātra izrādes, koncerti, kino seansi – tiek atcelti un aizliegti.

Nav zināms, kad nākamreiz būs izdevība kādu filmu paskatīties uz lielā ekrāna, jo māc šaubas, vai 6. decembrī ārkārtas situācija netiks turpināta: “Covid-19” testu ir pietiekami, lai saulītē izceltu pietiekami daudz bezsimtomu slimnieku.

Tomēr esi pacietīga, tauta! – tas viss tiek darīts tavā labā, lai tu nezaudētu savu dabīgo nemirstību.    

Tātad no 9. novembra Latvijā būs spēkā jauni, stingrāki ierobežojumi. Tikai nemeklējiet loģiku tur, kur tās nav un nevar būt,– tā būs vieglāk samierināties ar būtībā bezjēdzīgajiem pasākumiem, ko – droši vien kviekdami no jautrības – siles rukši ir mums izdomājuši, lai uzturētu kovidbailes un kovidpaniku, pie vienas ieskriešanās turpinot demontēt cilvēciņu sociālo mijiedarbību.

Vai nav lieliska iespēja vienā rāvienā tikt galā ar jaunajai pasaulei galīgi nevajadzīgām novecojušām tradīcijām – kāzām, bērēm, Dziesmu svētkiem, talkām?..

No pirmdienas mums būs pieejami tikai tie “klātienes pakalpojumi, kuri ir īpaši svarīgi veselīgai [sic!] un drošai sadzīvei un kuru pieejamība nav atliekama”. Atbilstoši K.A.Kariņa šņukurkomandas iecerei, piemēram, skaistumkopšana tiek aizliegta, strādāt drīkstēs tikai frizieri. Nu, jā, bez tiem šī komanda nevar iztikt, kurš gan saķemmēs tās gredzenā sagrieztās astītes?

Citu pakalpojumu sniedzēji lai piesakās pabalstiem, kurus tik un tā nesaņems, jo naudas ta’ nav! Bet ar nodokļiem viss būs labākajā kārtībā – ne jau velti tālredzīgā lidojošā sile tos grasās iekasēt arī no nulles ienākumiem. Un indivīdus, kas nemaksās, finanšu ruksis Jānis Reirs personīgi testēs (iespējams, pat ar lodlampu), lai atklātu, kādas atkarības ir pie vainas – alkohols? kokaīns, heroīns? spēlītes? slinkums? vecums?

Bet ko nu te tukši rakstīt un gānīties – laika jums pietiks, paši varat iepazīties ar visu, ko no pirmdienas, 9. novembra jums darīt vairs nebūs brīv – atbilstoši K.A.Kariņa kabineta rīkojumam

Tavs komentārs par rakstu: