• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Artuss Kaimiņš partijas KPV dibināšanas kongresa tribīnēKPV līderis Artuss Kaimiņš dibina partiju. Foto: ieva Lūka/LETA

Aktieris Kaimiņš nodibinājis savu partiju. Tas vairs nav smieklīgi

Rīgā, Lielajā ģildē 385 domubiedri (?) ir nodibinājuši no Latvijas Reģionu apvienības ievēlētā, bet patlaban pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta, profesionāla aktiera, bet visai dīvaina politiķa Artusa Kaimiņa partiju KPV [saīsinājums no: Kam pieder valsts?].

Cik “nopietns” varētu būt šīs partijas piedāvājums saviem vēlētājiem? Nav ne jausmas, jo pats Kaimiņš līdz šim ir izcēlies tikai ar kolēģu zākāšanu un pozitīvu balsojumu par vārda brīvību apdraudošajiem Krimināllikuma labojumiem. Par īstu ķīseli var liecināt tas, ka paša Kaimiņa darbošanās Saeimā ir vistiešākajā veidā iespējama tieši pateicoties vārda brīvības plašākai interpretācijai. Balsodams “par” grozījumiem, jaunās partijas līderis faktiski ir iešāvis pats sev kājā. Vai jābrīnās, ka dibināšanas kopsapulcē viņš aizrādīja, ka KPV biedriem jābalso vai nu "par" vai "pret", bet ne "atturoties". Tātad jābūt “lietas kursā” par visu, jo pretējā gadījumā skaidru viedokli formulēt ir grūti. Tas nekas, ka pats Kaimiņš ar motivētiem lēmumiem neizceļas.

Viena ideja jaunajam partijas līderim gan ir apbrīnojami jēdzīga: KPV slēgšot “jaunu sociālo līgumu starp nodokļu maksātājiem un valsti”. Vienīgi rodas jautājums – kas un kad ir slēguši “veco sociālo līgumu”? Kaimiņš šo jautājumu ignorē un skaidro: “jaunais līgums” paredzēšot, ka “nodokļu maksātājiem ir tiesības, savukārt ierēdņiem un amatpersonām ir pienākumi – pagriežot otrādi pašreizējo situāciju,” skaidro Kaimiņš, piebilzdams, ka viņš “centies mazināt milzīgo plaisu starp nodokļu maksātājiem un varas pārstāvjiem”. Vienkārši brīnišķīga iecere, jēdzieniski ļoti ietilpīga, un nu gaidīsim, kādu plānu KPV piedāvās tās īstenošanai.

Savas partijas izveidošanu Kaimiņš ir nodēvējis par brīnumu, bet pats sevi pretnostatījis Laimes Lācim, kurš, atcerēsimies, 11. Saeimas vēlēšanās bija Pēdējās partijas pieteiktais Ministru prezidenta kandidāts.

Vārdu sakot, arī savu politisko antipodu KPV ir definējusi, tāpēc tagad kopā ar Kaimiņu gaidām, ka “tagad tikai sāksies”, jo joki nu ir beigušies, sākas sūrā politiskā ikdiena!

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. Ugis
  2016-05-04

  Pieci letiņu,sešas partijas,jeb piecas aitas,seši cirpēji!

Tavs komentārs par rakstu: