• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis Arturs Kariņš un Egils LevitsKrišjānis Arturs Kariņš (pa kreisi) un Egils Levits apspriež sev algu pielikumu. Foto: Valsts kanceleja

Algu pielikums «kovidšova» klauniem: Levitam, Kariņam, deputātiem, KNAB...

Jāatzīst, Valsts prezidents Egils Levits nav nekāds pienapuika. Atklājis, ka sabiedrība nebūt nav sajūsmā par to, ka viņam nākamgad krietni piemetīs pie aldziņas, mūsu nācijas tētuks izdarīja pauzi, kura viņam ļāva sarunāt ar koalīcijas atslēgu turētājiem, ka Saeima to atbalstīs, lai kas arī nenotiktu.     

Dzintars Zaļūksnis

Pēc tam jau bez nekāda riska Levita kungs varēja ieņurdēties savas kancelejas balstiņā, sak, nēēēvajag man tās kapeikas... Jo Saeima tik un tā ir nolēmusi, ka augstāko valsts amatpersonu – arī nomināli pirmās personas Levita un savas pašu, mīlulīšu – algas netiks iesaldētas. Tagad mūsu dārgais, bet ļoti formālais vadonis var iet pie krāniņa rokas mazgāt, sak, es jau neko, to taču parlaments!

Tas pats parlaments, kurš 23. novembrī galīgajā lasījumā sāka izskatīt valsts budžetu 2021. gadam, kā arī triju gadu budžeta ietvaru un saistītos 28 likumprojektus. Visas tās šļuras izskatīšanai, vadzi, vajadzēšot vairākas plenārsēdes. Tātad diptātnieki, nabadzīši un nabadzīšas, dabūšot strādāt līdz darba nedēļas beigām vai pat ilgāk! Un klausīties visu opozīcijas tukšo un bezjēdzīgi vervelēšanu...

Laikam jau tāpēc šamējie jūtas nopelnījuši lielāku aldziņu, un tad jau lai tiek arī Levitam, Kariņam ar visu viņa brigādi un citiem kovidšova varoņiem, piemēram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kurš šolaik ir tik mākulīgi distancējies no visa, ka burtiski uzprasās uz darbinieku vidējā atalgojuma pieaugumu par 21% nākamgad, vēl par 28% 2022. gadā un par 37% – 2023. gadā. Tātad triju gadu laikā knabistu aldziņas dubultosies (to var aprēķināt katrs, kas kaut mazliet draudzējas ar matemātiku).

Bet lai,– nebūsim nu skauģi!

Redzam taču, cik atspērušies valsts optimizācijai ir koalīcijas deputāti! Opozīcija aicina Izglītības likuma grozījumos paredzēt sociālo atbalstu pirmspensijas vecumā speciālās izglītības, pirmsskolas izglītības un sporta pedagogiem ar vismaz 25 gadu darba stāžu, ja viņi zaudē darbu skolu tīkla sakārtošanas dēļ? Bīstieties Dieva! Tie, kam lemts nogrimt, lai grimst!

Toties pašvaldības varētu no nākamā gada līdzfinansēt skolēnu mācīšanos privātajās skolās. Ne mūsu cū... skolas, ne mūsu nauda! Lai līdzfinansē!

Un, galvenais, tam visam jānotiek fiksi, nav ko te kavēties, tāpēc nekādu pārejas periodu nodokļu un nodevu paaugstināšanai nevajag. Kā gan bez lielākiem nodokļiem varēs aizpildīt jau sākotnēji plānoto gandrīz 1,1 miljarda caurumu budžetā? Ieņēmumu nākamgad plānots par 328 miljoniem mazāk (kovic naudiņu aprij kopā ar nodokļu maksātājiem), toties izdevumu būšot par 744 miljoniem vairāk.

Loģiski: ekonomika taču jāsilda un, ja nevar palīdzēt visiem, vajag nodrošināt ar lieku naudiņu vismaz pašiem sevi, tad tā sildīšana būs ar garantiju. Jeibogu!

1 Komentāri


 1. Janis
  2020-11-24

  Valdoshie negeli,cik tad var sukt misu asini???

Tavs komentārs par rakstu: