• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Andrejs OsokinsAndrejs Osokins. Foto no: Facebook

Andrejs Osokins – trīskāršs vācu balvas «Opus Klassik» nominants

Paziņoti vācu prestižās klasiskās mūzikas balvas “Opus Klassik” nominanti, kuru vidū ar trīs nominācijām ir arī latviešu pianists Andrejs Osokins, informē lsm.lv. Amerikāņu  mūzikas izdevniecībā “Prima Classic” radītais Osokina albums “Two Worlds” [Divas pasaules] nominēts kategorijās “Gada labākais instrumentālists”, “Klasika bez robežām” un “Gada labākais solo izpildījums”.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Opus Klassik” (agrāk “Echo Klassik”) balvu pasniegšanas ceremonijas tradicionāli notiek oktobrī koncertzālē “Konzerthaus Berlin”. Šā gada nominantu vidū līdz ar Andreju Osokinu dažādās balvas kategorijās ir arī Marina Rebeka, Elīna Garanča, Andris Nelsons, Gidons Krēmers, Iveta Apkalna, Eva Bindere, Inga Kalna un citi Latvijas mūziķi. Pilns nominantu saraksts atrodams “Opus Klassik” mājaslapā.

Andreja Osokina albums “Two Worlds” klajā tika laists šā gada martā. Tas veltīts diviem izciliem komponistiem – Džordžam Gēršvinam (George Gershwin, 1898-1937) un Klodam Debisī (Claude Debussy, 1863-1918) – un atklāj abus komponistus kā jauna stila klaviermūzikas veidotājus un 20. gadsimta sākumu kā meklējumu un eksperimentu laiku mūzikā.

Gēršvina “The Man in Love” [Iemīlējies cilvēks] Andreja Osokina izpildījumā no albuma “Two Worlds”.

  

Savukārt vienkārši priekam (vai gaišām skumjām) – Gēršvina “Rhapsody in Blue” [Rapsodija blūza stilā] Andreja Osokina interpretācijā.

Tavs komentārs par rakstu: