• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vitālijs Reinbahs maskotam Rīgas domniekam kaut ko stāsta.Vitālijs Reinbahs maskotam [Olafam Pulkam līdzīgam] Rīgas domniekam stāsta savas vīzijas par to, kā būtu jāorganizē satiksme. Foto: Rīgas dome

Anonīms ziņotājs no amata atstādina «mūžīgo» Reinbahu

Nav šaubu, ka Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoram Vitālijam Reinbaham kažoks ir pilns ar utīm. Taču sajūsmina tas, kāds ir iemesls viņa atstādināšanai – kāda [protams, vārdā nenosaukta] trauksmes cēlāja ziņojums.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis stāsta, ka “ir saņemta informācija no trauksmes cēlēja par vairākiem pārkāpumiem departamentā”. Iespējams, Satiksmes departamentā esot pieļauta fiktīvā nodarbinātība, pašvaldības mantas izšķērdēšana un interešu konflikts. Lēmums par Reinbaha atstādināšanu esot pieņemts, jo viņš atteicies sniegt pieprasīto informāciju. Līdz ar to esot pamatotas aizdomas, ka viņš varētu censties slēpt informāciju, vai ietekmēt pārbaudi, kura tūlīt sākšoties.

Turklāt Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks juridiskajos jautājumos Māris Knoks informē, ka divas disciplinārlietas Reinbaham jau esot noslēgušās ar disciplinārsodiem un esot ierosināta vēl viena. Vārdu sakot, beidzot Reinbaha dienas Satiksmes depertamentā varētu iet uz galu, un šoreiz diezin vai palīdzēs arī tiesa, kas viņu savulaik ir glābusi.

Lai nodrošinātu departamenta darbības nepārtrauktību par tā direktora pienākumu izpildītāju iecelts Jānis Vaivods, kurš līdz šim bija departamenta direktora biroja vadītājs.

Ķirsis skaidro, ka ne pašvaldības vadība, ne iedzīvotāji neesot apmierināti ar Satiksmes departamenta paveikto darbu. Kā piemērus viņš minēja ziemā nenotīrītās ielas, pavasarī laikus nenovāktās smiltis, kuras joprojām put un lido pa gaisu un “dažādu satiksmes projektu kavēšanos”, tostarp jau pagājušā gada rudenī un ziemā ticis runāts par pagaidu velojoslu izveidi, lai “Covid-19” ierobežojumu dēļ, iedzīvotājiem [velobraucējiem] radītu drošu pārvietošanās iespēju.

Katram savs, taču, neiedziļinoties sīkumos, nopietnas pretenzijas pret Reinbahu varētu būt arī gājējiem un autovadītājiem, lai gan tos jaunais Rīgas domes sastāvs par pilntiesīgiem satiksmes dalībniekiem acīmredzami neuzskata.

Tāpēc nevaram piekrist Reinbaha izplatītajā paziņojumā paustajam viedoklim, ka viņa atstādināšana esot “ilgstoši plānota izrēķināšanās”. Jūsu aiziešana no Satiksmes departamenta vadības nāks par labu pilsētai un rīdziniekiem, Reinbaha kungs!

Tavs komentārs par rakstu: