• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Drupas Kalnu KarabahāKalnu Karabahā šodien. Foto: RIA novosti

Armēnija un Azerbaidžāna vienojas par pamieru Kalnu Karabahā un sāk sarunas

10. oktobrī pārtraukta uguns un iestājies pamiers Kalnu Karabahā. Par to ir vienojušies Armēnijas ārlietu ministrs Zohrabs Mnacakanjans (angl.: Zohrab Mnatsakanyan) un viņa Azerbaidžānas kolēģis Džeihuns Bairamovs (Ceyhun Əziz oğlu Bayramov). Vienošanās panākta Maskavā, kur uz sarunām viņus uzaicināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins (Владимир Путин).  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

“Puses vienojās par šādiem soļiem: 1) tiek paziņots par uguns pārtraukšanu no plkst. 12.00 2020. gada 10. oktobrī humānu mērķu vārdā, lai veiktu karagūstekņu un citu aizturētu personu apmaiņu un bojāgājušo līķu apmaiņu ar Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas [the International Committee of the Red Cross] starpniecību un atbilstoši tās kritērijiem; 2) uguns pārtraukšanas režīma konkrēti parametri tiks papildus saskaņoti,” teikts paziņojumā, kuru pēc trīspusējām konsultācijām nolasīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs (Сергей Лавров).

“3) Azerbaidžānas Republika un Armēnijas Republika ar OECD [Organization for Security and Co-operation in Europe, OECD, Eiropas drošības un sadarbības organizācija] Minskas grupas līdzpriekšsēdētāju starpniecību, balstoties uz noregulējuma pamatprincipiem, sāk būtiskas sarunas ar mērķi ātrāk panākt mierīgu noregulējumu; 4) puses apstiprina sarunu procesa formāta nemainību,” teikts paziņojumā. OECD Minskas grupas līdzpriekšsēdētājas ir Francija, Krievija un ASV.

Kalnu Karabahas konfliktā kopš intensīvu kauju atsākšanās 27. septembrī dzīvību zaudējuši vismaz 300 cilvēku, arī 48 civilisti.

Tavs komentārs par rakstu: