• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Covid-19" vakcīnu flakoniņiLai arī gan "AstraZeneca", gan "Johnson&Johnson" ir sastapušies ar testēšanas problēmām, ES dalībvalstis jau ir faktiski nopirkušas vismaz 400 miljonus vakcīnas devu. Foto: Reuters

«AstraZeneca» un «Johnson & Johnson» atsāk pārtrauktos «kovidvakcīnas» testus

Pēc neveiksmīgiem pirmajiem izmēģinājumiem, kuru rezultātā konstatēta izmēģinājumos iesaistīto cilvēku saslimšana ar “Covid-19”, farmācijas uzņēmumiem “AstraZeneca” (līgumus par 400 miljoniem vēl netapušo šīs firmas vakcīnu iegādi jau ir noslēgusi Eiropas Savienība šeit) un “Johnson & Johnson” tomēr ir atļauts atsākt eksperimentālo vakcīnu klīniskos izmēģinājumus ASV.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Lielbritānijā bāzētais uzņēmums “AstraZeneca”, kas izstrādā vakcīnas kandidāti kopā ar Oksfordas Universitāti (University of Oxford), paziņoja, ka ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (Food and Drug Administration, FDA) ir atļāvusi atsākt vakcīnas klīnisko izmēģinājumu ASV – vienīgajā valstī, kur tas vēl arvien bija apturēts pēc dalībnieka saslimšanas pirms sešām nedēļām.

AstraZeneca” vakcīnas klīniskais izmēģinājums visā pasaulē tika apturēts 6. septembrī, bet drīz pēc tam atsākās Lielbritānijā un nākamajās nedēļās – arī Dienvidāfrikā, Brazīlijā un Japānā, jo varas iestādes konstatēja, ka izmēģinājuma dalībnieka saslimšana “nav saistīta ar šo vakcīnu”.

Drīz pēc “AstraZeneca” paziņojuma arī “Johnson & Johnson” pavēstīja, ka gatavojas atsākt rekrutēšanu savas vakcīnas izmēģinājumam, kas pagājušajā nedēļā arī tika apturēts pēc kāda brīvprātīgā saslimšanas. 

Johnson & Johnson” ir izplatījuši paziņojumu, ka uzņēmums neesot atradis “nekādus pierādījumus, ka šo gadījumu būtu izraisījusi vakcīnas kandidāte.”

Jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai “Covid-19” līdz šim ir “pierakstītas” vairāk nekā 223 000 amerikāņu dzīvības, un šī veselības krīze ir kļuvusi par galveno jautājumu ASV prezidenta vēlēšanu kampaņā. To apzinoties, demokrātu kandidāts Džozefs Baidens (Joseph Biden) 23. oktobrī apsolīja visiem amerikāņiem “bezmaksas vakcinēšanu”.  

Tavs komentārs par rakstu: