• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Augusts Brigmanis un Guntis Belēvičs sarunājasBrigmanis (no kreisās) Belēvičam: "Nerausties, Gunča, KNAB mums palīdzēs!" Foto: Ieva Čīka/LETA

Atkāpies, sātan! jeb Brigmanis draud ar «Krimināllikuma grozījumiem»

Klāt nebiju, neredzēju – tā varu komentēt veselības ministra Gunta Belēviča bijušos vai nebijušos piedzīvojumus Onkoloģijas centrā. Cik tur daudz hipohondrijas, cik melu, cik kauna un cik – svēta sašutuma, to pašlaik godīgi var pateikt tikai pats Belēvičs. Tomēr māc šaubas, vai viņš to darīs.

Roberts Ozols

 “Latvijas Avīze” ir rīkojusies tā, kā demokrātiskas valsts žurnālistiem pieklājas: publiskojusi svarīgu informāciju par spīti tam, ka tās 100% patiesumu laikam gan nav iespējams pārbaudīt. Bet žurnālists, vai zināt, nav sapieris, viņš drīkst kļūdīties (ja konkrētajā gadījumā vispār varam runāt par kļūdu), un viņa PIENĀKUMS ir informēt sabiedrību tieši par šādām dīvainām sakritībām un versijām. Ja Belēvičs ir “tīrs”, tas noskaidrosies.

Iespējams pat, ka ministrs pašlaik lokās, kā var, lai niecīgā finansējuma apstākļos veselības aprūpi Latvijā nenobeigtu pavisam un galīgi. Tāpēc uz brīdi aizmirsīsim Belēviču un nomenklatūras gājienus. Mani vairāk uztrauc kas cits.  

Informāciju par veselības ministru sācis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis, kuri sagadīšanās pēc ir veselības ministra partijas (Zaļo un zemnieku savienības, ZZS) biedri, pieprasa skaidrību. Kādu skaidrību – tiesisku vai ētisku?

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis vispār ir pateicis eleganti: “Ja šī informācija nav patiesa, tad tā ir vēršanās pret valsts varu, bet, ja tā ir taisnība, ministram jādemisionē!”

Ko iebildīsi? Atnāca Augusts un iedzina mietu grīdā!

Taču tam Augusta mietam, kā smejies, ir divi gali. Un otrajā galā sēž nesmuks sātans un pretīgi smīn.

Brigmaņa kungs, neviens nekur nav apgalvojis, ka Belēviča kungs, apiedams vai neapiedams paša radīto rindu Onkoloģijas centrā, būtu pārkāpis kādu normatīvo aktu, kur nu vēl nesen “pietamborēto” Krimināllikumu. Nē!

Runa ir par ētiskas dabas pārkāpumu (ja, protams, jūs, tik ilgi politikā mīcīdamies, neesat aizmirsis, kas tas par zvēru – morāle).

Bet jūs, kā tas Latvijas politiskajā cirkā pieņemts, uzreiz visu deķi pārvelkat KNAB, prokuratūras un Krimināllikuma lauciņā. Kāpēc? Nu, tak jau tāpēc, ka neko kriminālu veselības ministrs nav izdarījis, pat ja patiešām bijis valsts slimnīcā, lai bez rindas un maksas likvidētu pāris aukstumpumpas.

Turpretim, ja diskusija turpināsies uz ētikas platformas, nevar zināt, kas beigu beigās vinnēs. Varbūt Belēvičam nāksies tā nokaunēties, ka nedz KNAB, nedz ģenerālprokurors neko nespēs līdzēt.

Un vēl, Brigmaņa kungs, jūsu teikuma pirmā daļa ir patiesi vēsturiska: tas ir pirmais gadījums, kad politiķis draud žurnālistiem (kuri, kā jau rakstīju, tikai pilda savu pienākumu pret sabiedrību) ar nesenajiem Krimināllikuma grozījumiem, kuri tak esot vērsti tikai un vienīgi pret Kremļa propagandistiem. Žurnālistiem neesot par ko uztraukties.

Jūs nepārprotami rādāt, ka tā vis nav. Nu, tad paldies par godīgumu! Noteikti novērtēšu to nākamajās vēlēšanās.

1 Komentāri


 1. Ugis
  2016-06-09

  Īsi un kodolīgi,šeit pat nav ko komentēt,piekrītu!!!

Tavs komentārs par rakstu: