• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Smejoši banksteriBanksteri vairs nespēj novaldīt gardus smieklus. Foto no: imgflip.com

Baņķieriem prieki: «kovidpanikas» laikā cilvēki mazāk tērē naudu

Banku bizness Latvijā ir un paliek tāda īpatnēja miera osta, kuru mūsu politiskais isteblišments vienmēr ir tiecies nolikt aizvējā un piesaulītē. Arī globālā cīņa pret netīro naudu mūsu valstī galu galā lielākās problēmas radīja navis bankām, bet gan to klientiem.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Tāpēc laikam gan nevajadzētu brīnīties par to, ka arī kovidpanika banku sektoram nenieka nespēj nodarīt. Tieši otrādi: tā kā cilvēkiem tā īsti vairs nav, kur tērēt naudu, tā pamazām uzkrājas banku ankambaros.

Atbilstoši Latvijas Bankas datiem pērn Latvijas mājsaimniecību noguldījumi bankās – tostarp atlikumi kontos – palielinājušies, gada laikā pieaugot par 1 miljardu eiro. Protams, šis bankām labvēlīgais taupīgums, turpinās arī šogad –, jo kovidsituācijā nekas nav mainījies. Tā pati Latvijas Banka informē, ka šā gada februārī Latvijas mājsaimniecību noguldījumi bankās turpina palielināties, un nu jau pārsnieguši kopumā 8,5 miljardus eiro. 

No malas raugoties, vienīgais, par ko baņķieriem vajadzētu uztraukties, ir arvien skaļākās baumas, ka Lielais Restarts nākotnē paredzot atteikties no naudas kā tādas. Bet vai bankām tad pienāks vāks? Domāju, ka nekādā gadījumā! Ne jau velti globālās kovidpanikas laikā pasaulē patērētāji nav spējuši laist apgrozījumā liekus 3 triljonus ASV dolāru! Lielākā daļa no tiem tāpat akumulējas baņķieru azotēs. Vai nu tā būs, ka šie piekritīs vienā mirklī vienkārši sadedzināt tādu kapitālu! Bet jebkura naudas transformācija, esmu pārliecināts, baņķierus tādā vai citādā veidā apzeltīs.

ASV biznesa ziņu aģentūra “Bloombergaprēķinājusi, ka kovidpanika patērētājiem tikai pasaules lielākajās ekonomikās vien ir likusi ietaupīt vismaz 2,9 triljonus dolāru. Eiro zonā uzkrājumi esot palielinājušies par 387 miljardiem eiro.

Domāt, ka krājēji kādreiz vinnēs, būtu pagalam naivi – globālā ekonomika pašlaik transformējas pavisam citā, kapitāla koncentrācijas virzienā. Kas bija jūsu, būs mūsu – nudien, kā pie boļševikiem 1917. gadā!   

Tavs komentārs par rakstu: