• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kafejnīca LietuvāŠī kafejnīca ir Lietuvā nevis Latvijā. Foto: Mindaugas Kulbis/AP

Brīvība vai katastrofa? Saeima atļaujas nepakļauties valdībai.

13. Saeima ir uzskatāmi parādījusi, ar ko pirmā vara (ja tā eksistē) atšķiras no otrās, kura ir uzurpējusi pirmo varu. Laikā, kad Krišjāņa Artura Kariņa valdība pilnām mutēm stāsta, ka ar anonīmu ekspertu svētību nāk “Covid-19” gandrīz devītais vilnis, tāpēc, gaidot vasaru, visiem jārok blindāžas un jāpašnobeidzas, Saeimas deputāti gandrīz vienbalsīgi lemj, ka no 7. maija varēs darboties kafejnīcu āra terases.          

Dzintars Zaļūksnis

Proti, 13. Saeima 28. aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas no 7. maija sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējiem atļauj ēdināt ārtelpās “atbilstoši valdības noteiktām epidemioloģiskās drošības prasībām”. Respektīvi, nabaga oficiantiem droši vien nāksies strādāt maskās un cimdos, kā arī pārbaudīt vai kafijas mīļotāji, kas grasās apmesties pie viena no citiem pašdistancēta galdiņa, guļ kopā vai mostas atsevišķi. Otrajā gadījumā arī kafiju nāksies strebt atsevišķi. Un nekāda seksa!

Visādā gadījumā valdībai vēl būs jālemj, kādas īsti būs šīs “epidemioloģiskās drošības prasības”. Iepriekš tās paredzēja ierobežotu cilvēku skaitu pie viena galdiņa, atstarpes starp galdiņiem un ierobežotu darba laiku.

Skaidrs, ka īstajam valsts vadonim K.A.Kariņam šāda brīvlaišana nepatīk – kā tad tā, kaut kāda Saeima jauksies visu varošās valdības lietās! Saeima “dzīvo savu dzīvi, savā informatīvajā telpā,” konstatē K.A.Kariņš. “Es to vēroju nedaudz nobažījies, jo ar dažādu rīcību varam izraisīt negaidītas sekas,” brīdina K.A.Kariņš. “Ja Saeima pati izdomā, ka var labāk, neuzklausot epidemiologus, tā ir cita situācija un tas mūsu valsti ieliek neizmēģinātos ūdeņos," pārmet K.A.Kariņš.

Tā tam nebūs būt!” droši vien gribētu piedraudēt K.A.Kariņš, taču pietrūkst dukas. Vai varbūt pietiek prāta paklusēt, jo “atkarībā no epidemioloģiskās situācijas” – tātad faktiski, kad sagribēsies – Ministru kabinets var pieņemt lēmumu pretēji parlamenta gribai visas terases atkal aizklapēt ciet, vienā rāvienā parādot vietu Saeimai, kura “sāk iet savu individuālu ceļu”. Bet laikam jau kaut kur apziņas nomalē vēl gail doma par pašvaldību vēlēšanām, kas tepat degungalā. 

Tomēr tas ir dumpis uz kuģa. Šitā, brāļi, dzīvodami varam nonākt pie K.A.Kariņa valdības atlaišanas, kas, paša lāga zēna Krišjāņa izpratnē, droši vien būs vienlīdzīga “Covid-19” Brazīlijas-Kongo-Sīrijas paveida ašpadsmitajam vilnim, un mēs taču negribam katastrofu. Lai gan brīvību arī vairs negribam, goč pendel!

Tavs komentārs par rakstu: