• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ieeja veikalā no ielasŠī ir ieeja, pa kuru lidinās kovic, vai tomēr nav? Foto no: lsm.lv

Darbu var atsākt tirdzniecības centru veikali, kuriem ir «ieeja no ielas»

Ko nozīmē ieeja no ielas? Krišjānis Arturs Kariņš un viņa kovidnesēji skaidro, ka “ar atsevišķu ārēju piekļuvi (ārēju ieeju) saprotama apmeklētāju piekļuve no ārējas atklātas teritorijas (piemēram, ielas, pagalma u.tml.)”, un “tirdzniecības vietai ir jābūt konstruktīvi vai kādā citā veidā norobežotai, lai apmeklētājs nevarētu nokļūt tālāk tirdzniecības centra gaitenī vai kādā citā tirdzniecības vietā, piemēram, aizslēdzot papildus izejas vai ieejas durvis, nolaižot ailes norobežojušas žalūzijas.”

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kāpēc? Tāpēc, ka valdība tā noteikusi! Ko par to saka, piemēram, ugunsdzēsēji? Kādi ugunsdzēsēji kovidpanikas laikā! Un vispār, galvenais, lai valdība būtu stabila...

Tā nu valdība 18. maijā lēmusi, ka darbu var atsākt veikali tirdzniecības centros, kuriem ir ieeja no ielas. Lēmums stāsies spēkā pēc attiecīgo grozījumu publicēšanas “Latvijas Vēstnesī” – orientējoši 20. maijā. Taču nelolojiet ilūzijas, ka tagad varēs strādāt visi: operatīvās vadības grupas vadītājs, viņš arī Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis godīgi atzīst, ka “izmaiņas attieksies uz nelielu veikalu skaitu tirdzniecības centros”. Precīzu veikalu skaitu gan nespēja nosaukt ne viņš, ne Ekonomikas ministrija (EM).

Uz jautājumu, vai par ieeju no ārpuses var tikt noteikta arī iekraušanas vieta vai dienesta ieeja, EM atbildēja apstiprinoši. Galvenais, lai notiktu klientu uzskaite, tiktu ievēroti epidemioloģiskie ierobežojumi, kā arī, lai klienti no veikala nevarētu iekļūt citur tirdzniecības centrā. Tiesa, nav pārliecības, ka šādam viedoklim piekrīt Citskovskis.

Izmaiņas esot bijušas bija nepieciešamas, lai “neierobežotu konkurenci gadījumā, kad arī tirdzniecības centrā esošais veikals ar ieeju no ielas spēj nodrošināt tādus pašus “Covid-19” ierobežojumus kā veikali, kas nav tirdzniecības centros”. Tavu brīnumu – pēc gandrīz pusotra gada smacēšanas valdība sākusi rūpēties par godīgu konkurenci!

Tavs komentārs par rakstu: