• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Ieva Čīka/LETA

Degvielas tirgotāji šonedēļ pirmo reizi pēdējā gada laikā paaugstinājuši benzīna cenu

LETA

Visi lielākie degvielas tirgotāji šonedēļ ir paaugstinājuši 95.markas benzīna cenu, kas ir pirmais nopietnais cenu kāpums aptuveni pēdējā gada laikā.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns skaidroja, ka cenu kāpuma iemesls ir nemiernieku uzbrukumi Irākā, kas izraisījuši naftas un naftas produktu cenu pieaugumu pasaules biržās.

Stirāns pieļauj, ka šonedēļ novērots ievērojamākais benzīna cenu kāpums ilgstošā laika posmā. "Gan 2013.gads, gan 2014.gada pirmais pusgads degvielas cenām bija ļoti mierīgs periods. Protams, svārstības bija, bet drīzāk tika novēroti cenu samazinājumi, nevis pieaugums. Šonedēļ fiksēts pirmais nopietnais cenu kāpums visiem tirgotājiem, bet tas nav saistīts ne ar eiro ieviešanu, ne ar kādiem citiem faktoriem, vienīgi ar notikumiem Irākā," skaidroja Stirāns.

Ja situācija Irākā stabilizēsies un naftas un naftas produktu cenas biržās samazināsies, tad varētu būt gaidāms benzīna cenu kritums, taču nemiernieki šonedēļ Irākas dienvidos ieņēmuši naftas ieguves vietu un tas neliecina par konflikta stabilizēšanos, piebilda Stirāns.

Benzīna cena pieaugusi robežās no viena līdz trīs eirocentiem. Lielākā daļa tirgotāju cenu ir paaugstinājuši 26.jūnija rītā.

Piemēram, "Neste Latvija" 95.markas benzīna cena pieaugusi no 1,347 līdz 1,357 eiro par litru, "Virši-A" - no 1,334 līdz 1,354 eiro par litru, "Lukoil" - no 1,355 līdz 1,364 eiro par litru, "Viada" - no 1,359 līdz 1,369 eiro par litru, "Dinaz" - no 1,337 līdz 1,367 eiro par litru.

"Latvija Statoil" uzpildes stacijā Kārļa Ulmaņa gatvē virzienā uz Jūrmalu 95.markas benzīns patlaban maksā 1,384 eiro par litru.

Tavs komentārs par rakstu: