• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pusmūža vīrs ar insulta pazīmēm.Nebaidies, tēt, tas nav kovids! Ilustratīvs foto no: saebo.com

Dramatiski palielinājies infarkta un insulta gadījumu skaits

Protams, tas nav tik šaušalīgi, kā “Covid-19kumulatīvie rādītāji, tomēr, atsaucoties uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) informāciju, dramatiski palielinājies hospitalizēto sirds un asinsvadu slimnieku skaits, ziņo lsm.lv.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Insultus un infarktus provocē sen nepiedzīvotais īsti vasarīgais karstais laiks, jo, cilvēkam svīstot un atūdeņojoties, viņa asinis kļūst biezākas. Ja cilvēks nedzer pietiekami daudz šķidruma, pastāv ļoti liels trombu risks, tādēļ ārsti aicina cilvēkus gados dārza darbus veikt agros rītos vai vēlos vakaros, bet dienas vidū patverties ēnā, lai izvairītos no smagām sekām.

RAKUS neatliekamās medicīnas centrā šovasar diennaktī ieved vidēji ap 170 pacientu. Tas ir ļoti daudz, un daudziem steigšus nepieciešams šķīdināt asinsvadu nosprostojušo trombu.

RAKUS Neirovaskulārās nodaļas neiroloģe Valda Akermane uzsver, ka karstais laiks ietekmē visus, bet novājinātus pacientus šajā laikā vajadzētu īpaši uzraudzīt, neļaujot viņiem ilgstoši uzturēties saulē un rīpējoties, lai tiktu uzņemts pietiekami daudz šķidruma.  

‘’Jārūpējas par saviem vecākiem, vecvecākiem. (..) Un nedrīkst aizmirst arī lietot tos medikamentus, ko viņam ir nozīmējis ģimenes ārsts,” norāda Akermane.

Sinoptiķi prognozē, ka nākamnedēļ karstums atkal varētu pastiprināties.

Tavs komentārs par rakstu: