• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Džo un Džila Baideni nokāpj par lidmašīnas trapuDžo un Džila Baideni pirmo reizi nokāpj uz Eiropas zemes. Foto: Getty Images

Džo Baidens Eiropā un G7 sanāksme Ženēvas ēnā

ASV prezidents Džozefs Baidens (Joseph Biden) ir devies savā pirmajā ārvalstu vizītē – protams, uz Eiropu. Viņš jau ir ticies ar sava uzticamākā sabiedrotā – Apvienotās Karalistes – premjerministru Borisu Džonsonu (Boris Johnson), bet 16. jūnijā Ženēvā paredzama [nepatīkama] saruna ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu (Владимир Путин).

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Savukārt 11. jūnijā ASV prezidents ieradies Kornvolas grāfistē Lielbritānijā, kur uz ikgadējo sanāksmi pulcējušies pasaules septiņu industriāli attīstītāko valstu jeb septiņu grupas (The Group of Seven,G7) līderi. Baidenam, kurš apmeklē Eiropu, lai censtos atjaunot partneru uzticību Vašingtonai, šī sanāksme ir īpaši svarīga.

Kanādas, Francijas, Vācijas, Itālijas, Japānas, ASV un Lielbritānijas vadītāji piektdien un sestdien tiksies dažādos formātos, lai apspriestu virkni jautājumu. Formāli centrālais no tiem būs pasaules atkopšanās pēc “Covid-19pandēmijas.

Sagaidāms, ka valstu vadītāji paudīs atbalstu globālajam minimālajam uzņēmumu ienākuma nodoklim, par ko pirms nedēļas vienojās G7 valstu finanšu ministri. 

Pirms vizītes uz Eiropu Baidens solīja, ka “nepārprotami demonstrēs Putinam un Ķīnai, ka Eiropas un Savienoto Valstu attiecības ir ciešas”. Nav šubu, ka G7 samitā tik tiešām liela uzmanība tiks veltīta Krievijai, Ķīnai un to radītajam “apdraudējumam Rietumu demokrātijai un stabilitātei pasaulē”, tomēr gaidāmā Ženēvas saruna jebkurā gadījumā, visdrīzāk, mīkstinās šo apņēmību vismaz attiecībā uz Krieviju. 

Tavs komentārs par rakstu: