• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Belavia" lidmašīna Minskas lidostā"Belavia" tagad varēs lidot pārsvarā austrumu virzienā. Foto no: TUT.by

Eiropa «noslēdz» Baltkrieviju

Eiropas Savienības Padome vienojusies (šeit) par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus Eiropas Savienības (ES) gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tā ir Eiropadomes atbilde uz pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas tika veikta ar mērķi aizturēt Baltkrievijas opozīcijas pārstāvjus.

ES Padome stingri nosodīja 24. maijā notikušo lidsabiedrības “Ryanair” piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas apdraud aviācijas drošību, un Baltkrievijas varas iestāžu veikto žurnālista Ramana Prataseviča (Раман Пратасевіч) un viņa draudzenes, Krievijas pilsones Sofijas Sapegas (София Сапега) aizturēšanu.

Eiropadome pieprasa nekavējoties atbrīvot abus aizturētos un garantēt viņu pārvietošanās brīvību. Tā arī aicina Starptautisko civilās aviācijas organizāciju (International Civil Aviation Organization, ICAO) steidzami izmeklēt šo nepieņemamo bezprecedenta incidentu.

ES Padome aicina visas ES reģistrētās aviosabiedrības izvairīties no pārlidojumiem pār Baltkrieviju.

Visbeidzot, Eiropadome “pauž solidaritāti Latvijai saistībā ar Latvijas diplomātu nepamatoto izraidīšanu”, kā arī un sola “turpināt sekot šim jautājumam”.

Tavs komentārs par rakstu: