• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dmitrijs Smirnovs pie datoraDmitrijs Smirnovs. Foto: Jeffrey White/View Caption

Ekonomists Smirnovs tiesā uzvar Drošības policiju

Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja ekonomista Dmitrija Smirnova prasību strīdā pret Drošības policiju (DP). Smirnovam par labu no DP tiks piedzīti 3000 eiro kā morālā kaitējuma atlīdzība. Turklāt tiesa ir uzlikusi DP par pienākumu rakstveidā atvainoties Smirnovam.

Tiesa nolēma noraidīt Smirnova prasību daļā par morālā kaitējuma atlīdzības piedziņu 68 143 eiro apmērā, daļā par pienākuma uzlikšanu atvainoties publiski un atsaukt ziņas, kas aizskar godu un cieņu, kā arī daļā pret Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.

Spriedumu var pārsūdzēt 30 dienu laikā, rēķinot no 15. aprīļa, kad tika noformēts pilns spriedums.

InfoTOP.lv atgādina, ka Smirnova un DP attiecības savulaik veidojās tīri nesen pieņemto Krimināllikuma grozījumu garā: 2008. gada rudenī Venstpils augstskolas pasniedzējs Smirnovs publiski pauda kritisku viedokli par Latvijas ekonomikas stāvokli. Par to Smirnovu uz divām diennaktīm aizturēja DP un pret viņu sāka kriminālprocesu par viņa izteikumiem “saistībā ar iespējamo lata devalvāciju”. Tomēr 2009. gada jūnijā DP šo visai absurdo kriminālprocesu izbeidza.

2010. gadā Smirnovs vērsās tiesā ar prasību pret DP, jo nepilnu divu gadu laikā neviena valsts institūcija nebija ekonomistam atvainojusies par viņa tiesību rupjo pārkāpšanu.

Pirmās instances tiesa viņa prasību 2012. gadā noraidīja, bet nu apelācijas tiesa ir oficiāli atzinusi, ka DP nebija pamata Smirnovu represēt par viedokļa paušanu.

Tavs komentārs par rakstu: