• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sers Endrjū Loids VēbersSers Endrjū Loids Vēbers ir patiesi sašutis. Foto no: bbc.com

Endrjū Loids Vēbers pieprasa publiskot «kovidinformāciju»

Informācijas ģentūra Reuters ziņo, ka pasaulslavenais britu komponists Endrjū Loids Vēbers (Andrew Lloyd Webber) – kopā ar virkni kolēģu impresāriju – iesniedzis tiesā prasību pret Apvienotās Karalistes valdību ar mērķi panākt, lai tiktu publiskota informācija par “Covid-19” pētījumu rezultātiem, uz kuru pamata ieviesti ierobežojumi pasākumiem slēgtās teritorijās.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kopš 17. maija Lielbritānijā darbojas normas, atbilstoši kurām izklaides vietas valstī drīkst darboties tikai tad, ja publika aizpildījusi ne vairāk kā 50% vietu, bet jebkurā gadījumā skatītāju zālē drīkst atrasties ne vairāk kā 1000 cilvēku. Daudzi teātru vadītāji ir aprēķinājuši, ka šādos apstākļos atvērt savas skatuves ir vienkārši nerentabli un nolēmuši nogaidīt līdz dienai, kad ierobežojumus atcels pilnībā. Tikai gaidīts, ka tas notiks 21. jūnijā, taču premjerministrs Boriss Džonsons (Boris Johnson) paziņoja, ka ierobežojumu atcelšana tiek atlikta uz 19. jūliju.

“Šodien, kad arvien skaļāk skan visdažādāko teātru un izklaides industrijas [pārstāvju] balsis, mēs esam spiesti iet tālāk,” skaidro Sers E.L.Vēbers. “Tagad mums ir vienkārši pienākums iepazīties ar datiem, kuri tik netaisnīgi tiek izmantoti mūsu nozares smacēšanai.”

Vēbers, kurš visā pasaulē kļuvis slavens ar tādām izrādēm kā “Jēzus Kristus superzvaigzne” (Jesus Christ Superstar, 1970), “Kaķi” (Cats, 1981), “Operas spoks” (The Phanthom of the Opera, 1986), ir atteicies no idejas pilnībā atvērt savus teātrus Lielbritānijā neatkarīgi no valstī noteiktajiem kovidierobežojumiem, lai gan nesen paziņoja, ka savus teātrus 21. jūnijā atvērs pat tad, ja ierobežojumi tiks saglabāti un viņam draudēs apcietināšana.

Tomēr no šāda demarša Vēbers atteicās, kad varas iestādes viņu brīdināja, ka tādā gadījumā simtos mārciņu mērāmi administratīvie sodi tiks izrakstīti ne tikai visiem viņa teātru darbiniekiem, bet arī skatītājiem.    

Tavs komentārs par rakstu: