• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Policija mēģina apturēt protestētājus ParīzēProtestējāji pret policiju. Foto: C.Ena/DW

Francūži ugunīgi pretojas valdības plāniem ar likumu pagarināt darba laiku

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs (Bernard Cazeneuve) ir paziņojis, ka Parīzē un citās Francijas pilsētās – tostarp Marseļā, Lionā, Tulūzā, Havrā, Nantē – notikušajos  protestos pret valdības plānotajiem grozījumiem darba likumdošanā ievainoti kopumā 78 policisti, bet aizturēti 214 protestētāji. Kaznēvs apgalvo, ka “drošības spēki Parīzē atbildēja ar asaru gāzi, kad jaunieši maskās meta pudeles un bruģakmeņus”.

Varas iestādes izplatījušas informāciju, ka masu manifestācijās piedalījās aptuveni 170 tūkstoši cilvēku, tikmēr arodbiedrība CGT (Confédération générale du travail) nosauc daudz lielāku skaitli – 500 tūkstošus. Paužot protestu, demonstranti dauza vitrīnas, aizdedzina automašīnas un uzbrūk policijai.  

Valdība darba reformas dēvē par “pasākumu hroniska bezdarba samazināšanai”; bezdarbs Francijā sasniedzis 10% robežu. “Reformas” pretinieki uzskata, ka tā apdraud strādājošo tiesības, padziļina darba nedrošību jauniešiem un atver ceļu darba dienas oficiālai pagarināšanai.

Arodbiedrības un studentu organizācijas tālākus protestus plāno 1. maijā, kā arī nākamajā otrdienā, kad parlamentā sāksies debates par darba likuma projektu.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. Liga
  2016-04-30

  Kad Latviesi reiz apvienosies un saks iziet ielas par visam nejedzibam Saeima. Jo tikai ta savas tiesibas izcina citas valstis un nepielauj sevi cirpt ka aitu baru.

Tavs komentārs par rakstu: