• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Svaru kausi ar lielām korporācijām un maziem cilvēciņiemKorporācijas pret tautām. "Greenpeace" plakāts

«Greenpeace»: ja būs TTIP, atvadies no veselīgas pārtikas, Eiropa!

Vides aizsardzības aktīvistu organizācija “Greenpeace” ir publiskojusi 248 lappuses slepenu dokumentu par Eiropas Savienības (ES) un ASV brīvās tirdzniecības līgumu jeb Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP). “Greenpeace” uzskata, ka TTIP slēgšana ir jāaptur, jo publiskotie dokumenti pierāda ASV pūliņus apiet ES patērētāju aizsardzības noteikumus – tie detalizēti izklāsta to, kā ASV izdara spiedienu uz ES, lai tā iegādātos vairāk amerikāņu lauksaimniecības produktu. Vašingtona esot pat draudējusi bloķēt pūliņus atvieglot Eiropas automašīnu eksportu, ja Eiropa nepiekritīs palielināt ASV lauksaimniecības produktu iepirkšanu.

Pārrunas par TTIP notiek aiz slēgtām durvīm, “lai radītu spēcīgu tarānu, kas var likvidēt pat visciešāk iesakņojušos vides un patērētāju aizsardzības noteikumus”, skaidro “Greenpeace”. Tāpēc Eiropas Komisijai (EK) vajadzētu atzīt, ka tā nav pietiekami informējusi sabiedrību par šā līguma nosacījumiem un tai vajadzētu “nospiest restarta pogu”, jo “pašreizējā vienošanās vairs nav labojama”.

“Greenpeace” norāda, ka TTIP radīs triecienu patērētāju aizsardzības pasākumiem, kas bloķē ģenētiski modificētus organismus un ar hormoniem audzētu gaļu.

Pēdējā laikā TTIP saskaras ar augošo pretestību un protekcionisma noskaņojumu. Daudzās ES valstīs tiek paustas dziļas aizdomas, ka TTIP samazinās sociālo un patērētāju aizsardzību par labu lieluzņēmējiem.

Tavs komentārs par rakstu: