• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Iļjas Gerčikova momentuzņēmumsIļja Gerčikovs. Foto: Ieva Čīka

Iļja Gerčikovs: «Vai ārzonas uzņēmumi būtu aizliegti?»

Pasaulē arvien palielinās bažas par to, vai tā dēvētais “Panamas saraksts” nav vienpusīgs, tendenciozu cilvēku “rediģēts”. Tikmēr viens no šajā sarakstā minētajiem Latvijas uzņēmējiem – AS “Dzintars” valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs intervijā “Radio Baltcom” atzīst, ka patiešām 2008. gadā ir atvēris ārzonas (off-shore) uzņēmumu, taču pauž neizpratni, kāpēc patlaban ap to sacelts tāds tracis.  “Ārzonas uzņēmumu izmantošana ir absolūti likumīga,” uzsver Gerčikovs. “Tas viss ir izrauts no konteksta, tur nav atspoguļota nekāda patiesība. 2008. gadā, krīzes priekšvakarā es atvēru ofšoru. Patlaban firma nekur nefigurē, tā neveic darbību. Pēc dažiem gadiem to slēdzām, jo kompānija neko nedarīja. Bet vispār tā ir legāla darbība. Es vispār nesaprotu pretenzijas! Visā pasaulē ir tūkstošiem ofšoru. Tie ir atļauti ar likumu.” Gerčikovs pauž neizpratni, kādēļ vispār ir veikta šī “noplūde”.

“Izrauj  diedziņu un neiedziļinās būtībā. Lai izdarīt kaut kādu mājienu? Saasinātu situāciju? Es neesmu politiķis, kāda vispār kuram darīšana? Visdrīzāk, tas ir vērsts pret lieliem politiķiem, bet mēs esam trāpījušies kā mazas zivteles. Tas, kas tajā sarakstā figurē, nekādu likumu nav pārkāpis. Bet pasniegts tiek tā, it kā ofšorus atvērtu vieni laupītāji un nelieši,” skaidro Gerčikovs.  

Baltijas analītiskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” ir publiskojis Latvijas uzņēmēju vārdus, kas figurē tā sauktajos Panamas dokumentos. To starpā bez Gerčikova ir arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, uzņēmējs Ainārs Gulbis un viņa dēls tenisists Ernests Gulbis, “airBaltic” finanšu investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess (Ralf Dieter Montag-Girmes) un Lido ēstuvju ķēdes īpašnieks Gunārs Ķirsons. Tomēr “Panamas sarakstā” nav neviena Latvijas politiskās elites pārstāvja.        

Tavs komentārs par rakstu: