Itālijas izlase svin uzvaru Eiropas čempionātāItālijas izlases triumfs. Foto kolāža: Michael Regan/AP

Itālija 11 metru sitienu sērijā izcīna Eiropas čempionu kausu

Eiropas futbola čempionāta “EURO 2020” finālā Londonas “Wembley” stadionā Itālijas izlase 11 metru sitienu sērijā pieveica Anglijas valstsvienību, otro reizi kļūdama par Eiropas čempioni.

Pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās neizšķirti 1-1 – vārtus pamatlaika 2. minūtē Anglijai guva Lūks Šovs (Luke Shaw), bet 2. puslaikā angļi acīmredzami cerēja sev labvēlīgo rezultātu nosargāt, tomēr 67. minūtē Leonardo Bonuči (Leonardo Bonucci) pēc pamatīgi savērpta haosa mājinieku soda laukumā rezultātu izlīdzināja.

Papildlaikā rezultāts nemainījās, bet 11 metru sitienos labāki bija itāļi, kuri angļu vārtsargu Džordanu Pikfordu (Jordan Pickford) pārspēja trīs reizes, kurpretim itālis Džanluidži Donnaruma (Gianluigi Donnarumma) trīsreiz atvairīja Anglijas futbolistu sitienus. 3:2, un Donnaruma tika atzīts par turnīra labāko spēlētāju, bet itāļi par milzu sarūgtinājumu britu līdzjutējiem varēja līksmot.

Tas vēsturiski bija tikai otrais Eiropas meistarsacīkšu fināls, kurā uzvarētāju noskaidroja 11 metru sitienu sērijā. Pirmoreiz pendeles bija nepieciešamas 1976. gadā, kad Čehoslovākija (pamatlaiks un papildlaiks noslēdzas 2-2) pārspēja Vācijas Federatīvo Republiku ar 5:3.

Itālijas izlase par Eiropas čempioni kļuva otrreiz – pirmoreiz tai tas izdevās 1968. gadā. Savukārt Anglijai iespēja uzvarēt bija pirmo reizi. Līdz šim lielāko panākumu tā bija guvusi 1968. gadā, kad izcīnīja bronzas godalgas.

Finālmača galvenais tiesnesis bija nīderlandietis Bjerns Keiperss (Björn Kuipers), kurš karjeras laikā tiesājis jau sešus Eiropas Futbola federāciju savienības (the Union of European Football Associations, UEFA) rīkoto turnīru zelta mačus.