• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Benjamins Netanjahu un Jairs LapidsBenjamins Netanjahu (pa kreisi), izskatās, būs spiests piekāpties Jairam Lapidam un viņa domubiedriem. Foto: Ronen Zvulun/Reuters

Izraēlā varu grasās pārņemt «pret-Netanjahu» koalīcija

Izraēlas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas notika jau 23. martā, tās bija jau  ceturtās pēdējo divu gadu laikā, tomēr arī šoreiz neviena no nometnēm neieguva pārliecinošu vairākumu – spēku samērs starp premjerministra Bejamina Netanjahu (angl: Benjamin Netanyahu) atbalstītājiem un pretiniekiem saglabālās praktiski vienāds.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju   

Tomēr pasaules plašsaziņas līdzekļi 30. maijā ziņo (skat, piemēram, šeit), ka Netanjahu oponentiem, iespējams, izdosies izveidot koalīciju jaunas valdības izveidošanai. 

Ebreju nacionālistu partijas “Yemina” līderis Naftali Benets (angl: Naftali Bennett) nolēmis noslēgt aliansi ar centriskās partijas “Yesh Atid” līderi Jairu Lapidu (angl: Yair Lapid). Oficiālu paziņojumu partijas gan vēl nav izplatījušas.

Benets un Lapids esot vienojušies ieņemt premjerministra amatu pārmaiņus: pirmos divus gadus premjerministra postenī atradīsies Benets, bet pēc tam viņu nomainīs Lapids.

Pēc vēlēšanām Netanjahu, kurš premjerministra amatā atrodas jau 12 gadus, neizdevās izveidot jaunu kabinetu, un Izraēlas prezidents Reuvens Rivlīns (angl: Reuven Rivlin) šomēnes uzticēja valdības veidošanu Lapidam.

Lapids cenšas nodrošināt vairāku mazu partiju atbalstu, lai izveidotu mazākuma valdību, kas būtu pieņemama arābu deputātiem. “Yesh Atid” jau ir vienojusies ar kreiso partiju “Meretz” [Enerģija], Darba partiju “HaAvoda” un ultranacionālistu partiju “Yisrael Beitenu” [Mūsu māja Izraēla], plāno turpināt koalīcijas sarunas ar Gideona Sāra (Gideon Saar) izveidoto labējo partiju “Tikva Hadasha” [Jaunā cerība]. Šīs partijas pārstāv atšķirīgus politiskos uzskatus un mērķus, bet tās vieno opozīcija pret Netanjahu.

Tavs komentārs par rakstu: