• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jāņa Baltvilka balvas porcelāna laiviņa.Jāņa Baltvilka balva. Publicitātes foto: Kristians Luhaers/Lsm.lv

Izziņoti Jāņa Baltvilka balvas 2021. gada nominanti

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) lēmusi, ka Jāņa Baltvilka (1944-2003) balvas starptautiskās laureātes 2021. gadā ir rakstniece Delfīne de Vigāna (Delphine de Vigan) un tulkotāja Inta Šmite. Nosaukti arī balvas nominanti rakstniecībā, ilustrācijā un debijā (šeit). 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem LBJLP atgādina, ka starptautiskā Jāņa Baltvilka balva ik vasaru ir viens no centrālajiem notikumiem literatūras nozarē, un arī šogad Baltvilka dzimšanas dienā tiks sumināti spožākie bērnu un jauniešu literatūras autori un grāmatu mākslinieki. Balvas žūrijā darbojās literatūrzinātniece Ilze Stikāne, literatūrzinātniece un skolotāja Lita Silova, mākslas vēsturniece un kritiķe Aiga Dzalbe, mākslas kritiķe Ieva Lejasmeijere, kā arī sabiedrības pārstāvji: režisors Kārlis Krūmiņš un bērnu vokālās grupas “Knīpas un knauķi” vadītāja Sanita Sējāne.

Par Jāņa Baltvilka balvas starptautisko laureāti 2021. gadā atzīta franču rakstniece Delfīne de Vigāna par romānu “No un es” (“Jāņa Rozes apgāds”, 2021, oriģinālā: No et moi, 2007), kā arī darba tulkotāja Inta Šmite.

Laureāti literatūrā, grāmatu mākslā un par debiju tiks paziņoti svinīgā sarīkojuma laikā Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, 24. jūlijā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Par ceremonijas centrālo tēmu šogad izvēlēts vadmotīvs “Planēta grāmata”. Kā skaidro balvas organizatori, “laikā, kad uz Zemes plosās haoss, literatūras pasaule vairāk kā jebkad kļuvusi par veselu kosmosu, kurā patverties, un tajā katra grāmata ir kā jaunatklāta planēta.”

Ceremonijas dramaturģiju un norisi vadīs Ance Strazda un Klāvs Mellis. Pirmatskaņojumu piedzīvos speciāli šim notikumam radītas solodziesmas mecosoprānam un akordeonam ar Jāņa Baltvilka dzeju. Dziesmu autore ir komponiste Madara Pētersone, tās izpildīs mūziķi Zane Rozenfelde un Māris Rozenfelds.

Tavs komentārs par rakstu: