• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis ĀdamsonsJānis Ādamsons: vai nav īsts spiega profils? Ekrānšāviņš: XTV

Jānis Ādamsons – Krievijas spiegs...

Būtu krietni jābrīnās, ja 13. Saeima nebūtu izmantojusi izdevību izdot apcietināšanai (ne vienkārši kriminālvajāšanai, bet sūrākajiem no pirmstiesas drošības līdzekļiem!) saskaņieti Jāni Ādamsonu. Pirmkārt, tas ir lielisks līdzeklīs, lai atgādinātu, ka krievi tomēr nāk!

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Otrkārt, latvieša piederība “Saskaņai” jau pati par sevi šo to liecina. Treškārt, Ādamsons daudziem nepatīk kā cilvēks, un šādos brīžos tas ir izšķirošs faktors, un to apliecina arī balsojuma rezultāti: par Ādamsona izdošanu balsoja 69 deputāti, pret – pieci, un vēl četri viņa kolēģi balsojumā atturējās. Nevaicājiet, kāpēc darba režīmā bija tikai 76 saeimieši! Kovidlaikos šis jautājums ir vienkārši nevietā.

Ģenerālprokuratūra Saeimu lūdza piekrist deputāta Ādamsona kratīšanai, aizturēšanai un apcietināšanai. Un Saeimas vairākums 10. jūnija rītā nolēma, ka tā tam arī būs būt! – izdot deputātu Ādamsonu ar visām parpalām apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis iz it kā opozicionārās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) aģentūrai LETA apgalvojis, ka “Ādamsona lietā ir nopietni pierādījumi, kas liecina, ka aizdomas par spiegošanu Krievijas labā ir pamatotas”. Kučinskis kā NDK vadītājs esot bijis informēts par šo lietu nedaudz pirms lemšanas par to Saeimā, lai gan sīkāka informācija esot jāsniedz Valsts drošības dienestam (VDD) atbilstoši iestādes redzējumam, cik daudz ziņu iespējams publiskot.

VDD apliecina, ka Ādamsons tiek turēts aizdomās par spiegošanu. Tas ir nopietni – valsts likumdevēja pārstāvis, turklāt tāds, kas darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā par spīti tam, ka viņam nav Satversmes aizsardzības biroja izsniegtas pielaides valsts noslēpumam,– un vienlaikus nedraudzīgas valsts spiegs! Nebrīnīsmies par Krievijas izlūkdienesta dīvainajām metodēm, savervējot par spiegu cilvēku, kurš – janukas – noteikti būs starp pirmajiem aizdomās turamajiem. Jo nevienam nav noslēpums nedz kapteiņa Haizivs (капитан Акула) karjera savulaik Valsts drošības dienestam (Комитет государственной безопасности, КГБ) pakļautajā padomju robežsardzē, nedz viņa spurainais raksturs, kas 25 gadu laikā nav ļāvis iekļauties pareizajā politiskajā diskursā. Uzsvērsim – neskatoties uz ilgstošu darbošanos Saeimā, šis spiegs pat nav spējis saņemt pielaidi valsts noslēpumam.

VDD kriminālprocesu sācis atbilstoši Krimināllikuma 85.panta pirmajā daļā paredzētajam nozieguma sastāvam: par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību. VDD Ādamsonu turot aizdomās par vairāk nekā 40 epizodēm. Dabiski, ka pagaidām neviens neko neprecizē.

Bet pats Ādamsons saka, ka nevarot komentēt to, par ko neko nezinot. Kuram vēl palikušas kādas šaubas? Īsta rafinēta spiega sakāmais.

Tavs komentārs par rakstu: