• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

Jāņos policija pārbaudījusi 28 356 transportlīdzekļu vadītājus

LETA

Jāņu dienā, 24.jūnijā, policija pārbaudījusi 28 356 transportlīdzekļu vadītājus, informēja Valsts policijas (VP) preses pārstāve Diāna Tarvida.

Policijas statistika liecina, ka 10 055 autovadītāji pārbaudīti Rīgas reģionā, Latgalē tie bija 1840 transporta vadītāji, Vidzemes reģionā - 6458, Zemgalē - 8669, bet Kurzemē - 1334 braucēji.

VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs šodien Latvijas Radio norādīja, ka kopumā svētku brīvdienās fiksētas 32 avārijas ar cietušajiem, kurās cietuši 44 cilvēki. Vienīgais avārijās bojāgājušais fiksēts garo brīvdienu pašā ieskaņā pie Dobeles, kur Penkules pagastā patlaban vēl nenoskaidrots vadītājs nenovaldīja "Volvo" markas automašīnu, kā rezultātā tā nobraukusi no ceļa un apgāzusies. Negadījumā bojā gāja kāds 1967.gadā dzimis vīrietis.

Avārija notika, vadītājam neizvēloties drošu braukšanas ātrumu. Ceļu satiksmes negadījumā cieta vēl divas personas, no kurām sieviete slimnīcā nogādāta ar vieglām traumām, bet kāds vīrietis slimnīcā nokļuvis ar deguna kaula lūzumu, būdams 3,4 promiļu alkohola reibumā.

Velšs tomēr uzskata, ka policija savu darbu izpildījusi godam - pastiprinātās autovadītāju pārbaudes tikušas veiktas un devušas rezultātu, jo iztikts bez smagiem negadījumiem, turklāt tieši Līgo svētkos un Jāņos neviens cilvēks nav gājis bojā.

Kopumā četru brīvdienu laikā policija noķērusi 95 autovadītājus alkohola reibumā un piecus narkotiku lietotājus. Visvairāk iereibušu ceļu satiksmes dalībnieku noķerts pēc Līgo nakts, 24.jūnijā, kad aizturēti 29 iereibuši šoferi, no kuriem astoņi pat braukuši bez tiesībām. Velšs ar nožēlu konstatēja, ka Jāņu diena apstiprinājusi tendenci un vakar teju puse aizturēto iereibušo šoferu pie stūres bija sēdušies pamatīgā - vairāk nekā 1,5 promiļu - reibumā.

Tavs komentārs par rakstu: