• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete ar varavīksnes karoguVai viņa/viņš patiešām vēlas iekļauties sabiedrībā? Foto: xinhuanet.com

«Jaunā realitāte»: Dziesmusvētku vietā – «Baltic Pride»

Tiem, kam nav aizspriedumu pret seksuālajām minoritātēm, pašlaik ir unikāla iespēja novērtēt, vai šo minoritāšu pārstāvji izturas/neizturas kā īsteni diktatori. Pēc tam, kad valdība ir izķēzījusi šovasar plānotos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus (par to lasiet šeit), seksuālo minoritāšu orgkomitejai ir lieliska iespēja parādīt, ka tā tiešām vēlas integrēties svešādajā sabiedrībā.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Tas izdarāms pavisam vienkārši – tikai jāpaziņo, ka, solidarizējoties ar pārējiem, tiek atcelts augustā gaidāmais Visbaltijas praids. Ja par spīti kovidpanikai tas tomēr notiks, LGBTI (no angļu: lesbian, gay, bisexual, transgender, intersex) kopienai būtu godīgi jāatzīst, ka tās piederīgie sevi uzskata vismaz par pārcilvēkiem. Bet tad nu nevajadzētu brīnīties, ka zemcilvēki viņus ne visai ieredz.

Vārdu sakot, ja seksuālo minoritāšu pasākums “Baltic Pride” augustā notiks, tad nesūdzieties, ja uz savām galvām dabūsiet [šoreiz visnotaļ pelnītus] vairāk vai mazāk simboliskus kaku maisus.

Ja vispārējā kovidpanika ir iedzinusi virtuālajā vidē (būsim taisnīgi – praktiski liegusi) tādu latvisku tradīciju kā Dziesmu svētki, manuprāt, nevajadzētu bāzt ģīmī to, ka nāk “jauni laiki” un šajos jaunajos laikos svarīgākas būs citas tradīcijas. Ticiet, kaut kas tāds tautiešiem nebūs pieņemams – un ne tikai tai tautiešu daļai, ko jūs labprāt dēvējat par homofobiem.

Tātad pagaidām par spīti sakarā ar pandēmiju noteiktajiem sociālajiem ierobežojumiem publiskajā telpā joprojām tiek uzturēta ziņa, ka augustā Rīgā notikšot virkne pasākumu ar apvienoto nosaukumu “Baltic Pride”,– tieši otrādi, tiek plānots, ka šoreiz praids būšot neparasti vērienīgs. Organizatoru izplatītajā preses relīzē uzskaitīta virkne akciju, kuras normālos apstākļos, iespējams, patiešām varētu kaut nedaudz sekmēt saprašanos. Arī tāpēc, ka praidisti sola: tie būšot veltīti dažādām – ne tikai seksuālām – minoritātēm. Festivāla mērķis esot veicināt inkluzīvu (iekļaujošu) sabiedrību, kuras devīze – “Līdz visi būsim vienlīdzīgi”... Stop! Ievērojāt? Vienlīdzīgi nevis līdztiesīgi. Esmu pārliecināts, ka praidisti ir gudri cilvēki un lieliski saprot jēdzienisko atšķirību starp šiem diviem vārdiem.

Tomēr šoreiz viņiem vajadzētu spēt pārvarēt savu patmīlību un – ja ļooooti negribas atcelt praidu – vismaz mainīt akcentus. Pretējā gadījumā nāksies secināt, ka par spīti visiem skaistajiem lozungiem organizatoru patiesais mērķis ir pavisam kas cits – kārtējā provokācija un sava iedomātā pārākuma demonstrēšana.

Un tad diemžēl būs skaidri redzams, ka līdz kritiskajai masai izprovocētā sabiedrība ar LGBTI labajiem nodomiem gatava nobruģēt ceļu uz elli – nevis uz inkluzīvu sabiedrību, kurā seksuālās minoritātes ir organiska – un līdztiesīga – tās daļa.   

Tavs komentārs par rakstu: