• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Egils Levits un Jānis BordānsVarat nešaubīties: Jānis Bordāns (pa labi) šo prodžektu "sakārtos", bet Egils Levits parakstīs. Foto: JKP

JKP un Bordāns gatavo NĪN dubultošanu un pat trīskāršošanu

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns – tas jums nav tūdaliņš Dzintars Rasnačs, kurš, būdams tieslietu ministrs, kopā ar nacionālo apvienību arī sāka gatavot bāzi nekustamā īpašuma nodokļa straujai celšanai (šeit). Tomēr nokaunējās un beigu beigās NĪN likmes iesaldēja.      

Dzintars Zaļūksnis

JKP nav nacionāļi un cerēt, ka pašreizējā rosīšanās ap nekustamo īpašumu kadastrālajām vērtībām vēlreiz beigsies ar ieklausīšanos sabiedrības viedoklī, būtu pagalaim naivi. Drīzāk varam būt droši, ka to, ko neuzdrīkstējās izdarīt Rasnačs (no sirds viņam paldies!), Bordāns izdarīs, ka grab,– un neviens bezgalīgi ķerstāmais korumpants pakaļ nedziedās!

Turklāt šādi plāni pilnībā saskan ar Krišjāņa Artura Kariņa valdības ieto ceļu: procenti par nupat palielināto ārējo parādu ir uzlekuši, naudu, lai tos (un pašus aizņemtos četrus miljardus) nomaksātu, ai, kā vajag! Nu, nodokļus, citiem vārdiem sakot. Un NĪN ir praktiski vienīgais nodoklis, kam ir segums – ja pilsonis nemaksās, viņa īpašumu valsts konfiscēs un varēs likt lietā.  

Tāpēc laikam gan visiem zemes un ēku īpašniekiem prātīgāk ir sagatavoties tam, ka pēc nepilna pusotra gada gaidāms ļoti straujš un nepielūdzams nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību kāpums, kas skars teju visus 820 000 nekustamo īpašumu īpašniekus, tiesiskos valdītājus un lietotājus. Kā aprēķinājuši portāla Neatkarīgā žurnālisti (šeit), dzīvokļu kadastrālās vērtības atbilstoši šobrīd sabiedrības apspriešanai nodotajam kadastrālo vērtību projektam 2022. gadam (atrodams šeit) pieaugs aptuveni 2,2 reizes, lauksaimniecības zemei – aptuveni 2,7 reizes.

Kadastrālā vērtība (un attiecīgi NĪN) visvairāk palielināsies jaunām, pēc 2000. gada būvētām ēkām (lai gan, vai par jaunu var saukt 20 gadu vecu ēku?) un... lauksaimniecības zemei! Kadastrālā vērtība, skaidro Bordāns un viņa banda, tikšot “tuvināta īpašuma tirgus vērtībai”. Skaidrot šiem cilvēciņiem to, ka tirgus vērtība pastāv tikai tiem īpašumiem, kas reāli atrodas tirgū – t.i., tiek pirkti/pārdoti/ieķīlāti,– laikam gan ir bezjēdzīgi: atbilstoši valdošajai ideoloģijai pērkams ir viss! Arī tas, kas jums vitāli vajadzīgs, lai ģimenei būtu jumts virs galvas un nebūtu jākar zobi vadzī, tāpēc jūs negrasāties to pārdot.

Varat nešaubīties, Bordāns to notaksēs pēc pilnas programmas un liks jums maksāt jauno konservatīvo NĪN. Tikai neaizmirstiet 14. Saeimas vēlēšanās atdot savu balsti par JKP! Lai Jānis Bordāns var mierīgā garā šo savu prodžektiņu pabeigt.

Visbeidzot, prognozi par sava īpašuma vērtību katrs var apskatīties mājaslapā Kadastrs.lv.  

6 Komentāri


 1. Arturs Priedītis
  2020-07-16

  Nākas katram saprast sekojošo! Kultūrnācijas dzīvē tagad un turpmāk nevar neiet roku rokā tādi graujošie fenomeni kā 1) demogrāfiskās pārejas sekas (populācijas izmiršana un novecošana), 2) latviešu inteliģences valstsnespēja, 4) kriminālā kapitālisma noziegumu brīvība, 4) masveida zagšana kā populācijas eksistenciālais instinkts, 5) debilitātes laikmets. Katram no šiem fenomeniem ir sava graujošā loma un kopā tie veido graujošu sociāli politisku armādu. Populācijas izmiršana un novecošana izraisa nepieciešamību rast līdzekļus pensijām; proti, palielināt nodokļus, cenas. Latviešu inteliģences valstsnespēja izraisa nespēju organizēt ekonomiku un pelnīt naudu. Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvība nodrošina iespēju valsts/pašvaldību budžetu organizētās noziedzības formā izzagt populācijas morālo izdzimteņu slānim. Masveida zagšana kā populācijas eksistenciālais instinkts veicina tendenci apzagt vienam otru un za

 2. Arturs Priedītis
  2020-07-16

  [Turpinājums] Masveida zagšana kā populācijas eksistenciālais instinkts veicina tendenci apzagt vienam otru un zagšanu padarīt par galveno eksistences līdzekļu avotu. Debilitātes laikmets visu pārvērš bezjēdzībā, idiotismā, debilitātē. Tāpēc nav jābrīnas, ka ir milzīgs parāds. Tāpēc nav jābrīnas, ka palielinās nodokļi, aug visam cena.

 3. Oto
  2020-07-17

  Nu viņi tak grib panākt tautas iziešanu ielās un valdošās bandas likvidāciju,lopi attopieties,tautas pacietība nav bezgalīga.

 4. Kaspars
  2020-07-18

  Vis ir daudz vienkāršāk ... Samilzušais un bezjēdzīgais ierēdniecības aparāts ir jābaro? Ir jābaro ! Tas ir a priori , bet par parējo domās pēc tam . Man gan īsti nav skaidrs , par ko domās , ja cilvēki tādā pat tempā turpinās mukt no šīs ,,laimes zemes,,, un kas būs tie , kuri šos parazītus finansēs.... Bet viņiem laikam ir vairāk informācijas , un viņiem ir savs plāns .

 5. ak-90
  2020-07-19

  zagļi viltvārži

 6. marta
  2020-07-20

  JA VALSTS PACEĻ NIN UN JA PILSONIS NEVAR TO APMAKSĀT,LAI TAD VALSTS ARĪ ATPĒRK PAR TO KADASTRĀLO VĒRTĪBU ,KUU PATI IR NOTEIKUSI.

Tavs komentārs par rakstu: