• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Johnson & Johnson" vakcīnas"Johnson & Johnson" izvēlējās reaģēt paši. Foto: Justin Tallis/J&J

«Johnson & Johnson» atliek savas vakcīnas izmantošanu Eiropā

Amerikāņu kompānija Johnson & Johnson” ir nolēmusi atlikt savas pretkovida vakcīnas izmantošanu Eiropā, atsaucoties uz pašu uzņēmumu, ziņo telekanāls  “France24. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pirms tam ASV Pārtikas produktu un medikamentu uzraudzības pārvalde (U.S. Food and Drug Administration, FDA) un Slimību kontroles un profilakses centrs  (Center for Disease Control and Prevention, CDC) rekomendēja potēšanu pret “Covid-19” ar “Johnson & Johnson” meitasuzņēmuma “Janssen” ražoto preparātu apturēt “piesardzības apsvērumu dēļ”.

Johnson & Johnson” ir paziņojis, ka tam ir zināmi gadījumi, kad pēc potēšanas ar uzņēmuma vakcīnu ir radušies trombi. “Turklāt mēs šos gadījumus izskatām kopā ar Eiropas veselības aizsardzības iestādēm. Mēs esam pieņēmuši lēmumu atlikt mūsu vakcīnas izmantošanu Eiropā,”– uzņēmums informē īpašā preses relīzē.

Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency, ЕМA) ir sākusi pētīt datus par trombembolisko blakņu rašanos pacientiem, kas vakcinēti ar “Johnson & Johnson” farmācijas vienības “Janssen”  ražoto preparātu. ASV amatpersonas ziņo, ka ASV jau sapotēti 6,8 miljoni “Johnson & Johnson” vakcīnas devu. Saņemtas ziņas par sešiem nopietniem trombu veidošanās gadījumiem. Visas cietušās ir sievietes vecumā no 18 līdz 48 gadiem, simptomi viņām parādījušies sešas līdz 13 dienas pēc vakcinācijas.

Eiropas regulators uzsver, ka pagaidām saistība starp šīm blaknēm un vakcīnu nav pierādīta, un saņemtā informācija tiks rūpīgi izpētīta. EMA ir saņēmusi ziņas par kopumā četrām šādām epizodēm ārpus Eiropas Savienības, tostarp vienā gadījumā runa oir par letālu iznākumu.

Līdz šim Eiropā “Johnson & Johnson” vakcīna (šeit tā pazīstama ar nosaukumu “Janssen”) vēl nav izmantota, bet pirmās devas jau ir nogādātas daudzās valstīs.

Līdzīgas problēmas ir skārušas kompānijas “AstraZeneca” radīto “Covid-19” vakcīnu (šeit); abās vakcīnās tiek izmantota līdzīga tehnoloģija. “Johnson & Johnson” vakcīna līdz šim ir vienīgā, kas nodrošina pietiekamu imunitāti pēc vienas potes saņemšanas, kurpretī visām pārējām “Covid-19” vakcīnām (“Pfizer/BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” u.c.) vajadzīgas divas devas.

Tavs komentārs par rakstu: