• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Dragoon Ride" publicitātes plakātsDragūnu reiss. Publicitātes foto

Kad NATO brauc, plakātu ceļmalā izvietot aizliegts!

Miermīlīgā mācību maršā “Dragoon Ride” (Dragūna reids) devušos ASV 2. kavalērijas pulka karavīrus Daugavpilī gaidīja nepatīkams pārsteigums: nezināmi ļaundari ceļmalā – uz vides reklāmas stenda! Nesaskaņojot ar Daugavpils pašvaldību! – bija novietojuši plakātu ar aizvainojošu tekstu: “NATO you are killers. Yankee go home!” (NATO, jūs esat slepkavas. Jenkiji, ejiet mājās!”

Bet Latvijas modrie likumsargi nesnauž! Tūlīt pat briesmīgais plakāts ir konfiscēts, bet Valsts policija ir sākusi administratīvo lietvedību un pēdu dzīšanu “vainīgajām personām”.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas inspektore Anastasija Laizāne dramatiskā tonī skaidro, ka “minētais pārkāpums ir klasificēts kā nesankcionēta plakāta uzstādīšana, nevis kā naida kurināšana”.

Bet, ak, tu neraža! InfoTOP.lv atsvaidzināja atmiņā Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK, to var atrast šeit). Un neatrada tur pantu, kas aizliegtu ceļmalā uzstādīt plakātus – ne sankcionētus, ne nesankcionētus! Vienīgais piemērotais pants – 204.3 Reklāmas noteikumu pārkāpšana – atkaliņās neraža! – 1997. gadā no LAPK ir izslēgts. Tāpēc vēlreiz apbrīnosim mūsu policijas radošumu – sak, ja panta nav, mēs to izdomāsim, bet likumpārkāpējiem ir jātup vismaz atskurbtuvē!

Interesanti, ka parasti bargā Drošības policija šoreiz atzīst: minētie uzraksti, visticamāk, izraisa atsevišķu pret NATO noskaņotu indivīdu neapmierinātību, taču tie “nesatur Krimināllikumā paredzētās noziedzīga nodarījuma pazīmes”.

Lai ļaundarus tomēr neatstātu nesodītus, mēs iesakām brašajai policijai atminēties karavīru trauslo psihi un neaizsargātību un burlakām piemērot citu LAPK pantu – 172.2 Fiziska un emocionāla vardarbība pret bērnu – tad varēs vai nu izteikt šiem brīdinājumu (nekur nav aizliegts to izteikt, piemēram, nebalsī), vai pat likt samaksāt naudas sodu – 70 eiro.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: