• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Bolt" taksometrsVID palaikam uzvedas tā, it kā taksometru biznesā nauda rastos pati no sevis, taču tas ir smags darbs un pastāvīgi ieguldījumi. Foto: Reuters/Scanpix

Kārtējais VID «šoka pārsteigums» taksometriem

Nav noslēpums, ka [legālais] taksometru bizness Latvijā laiku pa laikam, bet regulāri piedzīvo nepatīkamus – brīžiem pat šoka – šoka pārsteigumus gan nodokļu un to likmju, gan patentu maksas, gan dažādu negaidītu prasību formā. Nupat Valsts ieņēmumu dienests (VID) atkal sagādājis klapatas, tāpēc vairāki ar taksometru nozari saistīti uzņēmumi vēstulē atbildīgajām iestādēm vērsušies pret prasību braucienu atskaites no 1. jūlija nosūtīt citā formātā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Vēstuli parakstījuši transporta pakalpojumu platformas "Yandex.Taxi" un "Bolt Technologies", taksometru skaitītāju pārdošanas un servisa kompānijas SIA "MTS service" un automobiļu rezerves daļu un piederumu tirgotāja SIA "PTC Konversija" pārstāvji.

Kompānijas vēstulē vēršas pret valsts ieņēmumu dienesta (VID) prasību, kas paredz no 1. jūlija pēc katra pasažieru komercpārvadājuma nosūtīt datus par veikto pārvadājumu braucienu atskaitēm jaunā formātā, šim mērķim ieviešot kādu jaunu ierīci vai citu tehnisku risinājumu.

Tomēr, pēc uzņēmuma pārstāvju vēstītā, VID nav sniedzis paskaidrojumus vai tehnisku informāciju par to, kā šis risinājums darbosies, un citkārt nav reaģējis uz nozares pārstāvju pieprasījumiem.

Nozares pārstāvji vēstulē apgalvo, ka VID darbinieki iepriekš likuši saprast: jaunā prasība tiks ieviesta 2024. gadā. Tomēr sākotnēji noteiktais datums mainīts, un vēstules autori pauž, ka šādā termiņā prasību izpildei nav iespējams kvalitatīvi sagatavoties.

Saistībā ar to taksometru nozares pārstāvji aicina vēstules adresātus – VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi, Latvijas Republikas tiesībsargu Juri Jansonu, finanšu ministru Jāni Reiru, satiksmes ministru Tāli Linkaitu, Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu un [nu jau demisionējušo] ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu – pārvērtēt esošajos Ministru kabineta noteikumos noteiktās prasības un atlikt pārejas noteikumos ietverto prasību – iesniegt braucienu atskaites – stāšanos spēkā uz vismaz sešiem mēnešiem, vai, vislabāk, uz 2024. gadu.

Tavs komentārs par rakstu: