• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Daniels PavļutsLāga zellis Daniels Pavļuts visu dara no sirds. Foto no: puaro.lv

«Katra dzīvība no svara» jeb Dodiet mums to, kas jūs piebeigs!

Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency, EMA) ļoti negribīgi, bet ir atzinusi, ka “AstraZeneca” pretkovīda vakcīna tiešām ir saistīta ar bīstamu trombu veidošanos. Dānijas veselības aizsardzības iestādes ir pieņēmušas lēmumu pilnībā atteikties no  “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanas savu pilsoņu imunizācijai.    

Dzintars Zaļūksnis

Kāda ir Latvijas reakcija? Nekā negaidīta vai neparasta: mūsu veselības ministrs Daniels Pavļuts ir uztrūcies kājās un, skaļā balsī aurodams, vicina rokas uz dāņu valsts pusi – “dodiet mums, dodiet mums!” Sak, kas dāņiem bēda, latvietim būs pašā laikā!...

Varētu to nemaz nepieminēt, ja EMA savu atzinumu būtu izteikusi uz karstām pēdām un aizdomīgi ātri. Taču nē, ka jau rakstīju, EMA to ir darījusi ļoti negribīgi. Vienkāršāk sakot, tad, kad problēma vairs nebija noslēpjama.

Dāņu valsts negrib lieki riskēt ar saviem pilsoņiem – pat ja mirst kaut vai viens no miljona, jāņem vērā, ka viņu, veselu jaunu cilvēku nogalina tieši pote. Brrr!

Tak latviešu valstī nekas nav mainījies: joprojām ir spēkā spārnotais krīzes menedžeru sauklis “ieguvumi ir lielāki nekā riski”! Vakcinētiesgribētāji burtiski gāž apkārt potēšanas punktus, dažs labs pat esot mēģinājis apiet Vakcinēšanas projekta biroja vaiga sviedros organizēto rindu, noķerts un sodīts visiem par biedinājumu.

Vārdu sakot, mūspusē pilsoņi aumež grib atgriezties normālā dzīvē, tāpēc gatavi uz sevis pārbaudīt visas – nu, pavisam niecīgi riskantas – vakcīnas, kam tiek klāt. Dabiski, ka Pavļuts pakļaujas sabiedrības spiedienam un gatavs ar prieku parakāties pa Dānijas miskastēm. Lieliska izdevība, tā teikt! Atšķirībā no Ilzes Viņķeles, lāga zellim Danielam ir radusies iespēja palikt ministra krēslā līdz kovidpanikas beigām.

Un kas gan var būt labāks par TO!      

Tavs komentārs par rakstu: