• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
KPV LV frakcija Saeimas sēžu zālēDaži no KPV LV sērojošajiem pakaļpalicējiem. Ekrānšāviņš no: XTV

Koalīcija atbrīvojas no viena miroņa, bet smaka nebeidzas...

Satversmē neminētā, bet praksē svarīgākā un pilnvarām bagātākā Latvijas Republikas vara – partiju koalīcija – ir atbrīvojusies no miroņa, kas netiek apglabāts tikai tāpēc, ka tā mantinieki saņem vairāk nekā pusmiljonu eiro gadā no valsts budžeta. Runa, protams, ir par dīvaino veidojumu “KPV LV”.

Dzintars Zaļūksnis

Mūsu valsts faktiskais galva Krišjānis Arturs Kariņš par šo epohālo izšķiršanos ir ziņojis valsts nominālajam galvam Egilam Levitam – sak, turpmāk koalīcija strādās bez partijas “KPV LV”, atvainojiet!   

Tas pēdējais vārdiņš, protams, ir ironija. Kāpēc lai K.A.Kariņš kādam atvainotos? Tieši otrādi: “Ar prieku paziņoju, ka Ministru kabinets uzņem jaunu spēku, lai ar jaunu jaudu kopā strādātu sabiedrības saliedēšanas un ekonomikas izaugsmes interesēs. Mūsu valdības koalīcija ir kļuvusi kompaktāka,” trallina premjers, kurš nu vairs nebūs spiests katru vakaru līst verdošā dušā, lai kaut nedaudz mazinātu politiskā līķa smaku. Jo savējo, kā zināms, paciest daudz vieglāk. Un neviens jau arī nevaicās, ko lāga puika Krišjānis ir domājis, teikdams uzņem jaunu spēku. Varbūt neko nav domājis. 

Tādejādi  visu varošā koalīcija no piecīšiem pārtop četrīšos, un tajā turpmāk darbosies “Jaunā Vienotība” (JV), Jaunā konservatīvā partija (JKP), “Attīstībai/Par” (AP) un Nacionālā apvienība (NA). “KPV LV” nonākot kapu kalniņā (nav šaubu, ka izslēgšana no koalīcijas paātrinās tās sairšanu pīšļos), šā veidojuma ministru potfeļi tiks izsniegti citiem, ne tik beigtiem politiķiem. Iekšlietu ministra Sandra Ģirģena, labklājības ministres Ramonas Petravičas un nesen par vakantām kļuvušās ekonomikas ministra parpalas esot gatavi mantot attiecīgi Marija Golubeva (AP), Gatis Eglītis (JKP) un Jānis Vitenbergs (NA), kuram tas nenāksies grūti, jo atgriezīsies krēslā, kuru vēl neviens nav paspējis piešmucēt. Pie reizes pa fikso nomainīšot arī pagalam nesaprotamo izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku (JKP), kuras portfeli gribot viņas partijas biedrene Anita Muižniece, tāpēc Ilga draud pamest JKP, jo kas tie par biedriem, ja tādi koijoti! 

Jau 2. jūnijā koalīcijas četrīši paraksta jaunu sadarbības memorandu, bet izmaiņas valdības sastāvā Saeima apstiprina 3. jūnijā.

Tā nu tas ir, un miers aizgājēja pīšļiem. Tikai nez’, kāpēc tā salkanā smaciņa joprojām plūst un plūst no valdības nama.

Tavs komentārs par rakstu: