• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ilze ViņķeleNabagmājas komandante Ilze Viņķele ir barga un nepielūdzama. Foto: Saeima

Komandantes Viņķeles stunda

Kad sīkas dvēselītes tiek pie lielas varas, gaidiet nepatikšanas! Daudzcietušajai latvju tautai pašlaik acu priekšā ir divi lieliski iemesli novērtēt šā domugrauda patiesumu. Pirmais. Valsts prezidents Egils Levits paziņojis, ka grib kļūt par tautas prezidentu, bet ne ar pušplēstu vārdu nav iebildis pret to, ka viņam krīzes apstākļos cels algu.       

Dzintars Zaļūksnis

Valstī, kurā veselas nozares – praktiski visas, kas saistītas ar cilvēku pulcēšanos: kultūra, sports, tirdzniecība, skaistumkopšana, ēdināšana – nolemtas bada maizei, valstī, kurā arvien vairāk iedzīvotāju nezina, vai pēc nedēļas vēl būs nauda, par ko nopirkt ģimenei ziepes un kartupeļus, mīt “tautas prezidents”, kuram ar piecarpus tūkstošiem eiro mēnesī nepietiek, lai apmaksātu visas spiedīgās vajadzības (šeit).  Bet vajadzības Levitu noteikti spiež kā uti, un prastais letiņš pat iedomāties nevar, kas tās par vajadzībām, jo, piemēram, mājokļa un transporta izdevumus Valsts prezidentam papildus viņa algai sedz nodokļu maksātāji, un arī kapejai ar citvalstu kolēgām, karaļiem un Baltkrievijas opozīcijas līderēm kādas nebūt kapeiciņas viņš saņem no tā saucamā valsts budžeta.

Otrais. Vēl labāks sīkdvēselītes paraugs ir veselības ministre Ilze Viņķele, kura tā iegrimusi – atriebīgā? skaudīgā? nelietīgā? vienkārši muļķīša? – varas eiforijā, ka nekādi nevar rimties. Par elementāru loģiku un daudzmaz pārliecinošiem argumentiem jau sen vairs nav ne runas. Par pētījumos pamatotiem ieteikumiem ne tik!

Daļēji piespiedusi cilvēkus nēsāt sejas maskas un priecājoties, ka arvien vairāk lopiņu tās nenoņem pat vienatnē braukdami savā auto, nabagmājas komandante Viņķele sāk runāt par to, ka cilvēki pārāk daudz vazājas pa svaigu gaisu un pārāk maz uzkrāj taukus.

Cilvēki, paziņo mūsu komandante, nedrīkstētu atrasties ārpus mājām bez nopietna pamatojuma. Bez kāda? Nu, nopietna tak! Savas veselības uzlabošana, kā noprotams, nav nekāds nopietnais iemesls.

Visbeidzot, tiem, kas domā paši ar savu galvu, apkoposim dažas loģiskas (bet cenzoru nīdētas) lietas.

1) Vīrusi tā vienkārši pa gaisu nelaidelējas, kā transportlīdzekli tie izmanto sīkus pilienus; 2) ārpus telpām neviens vīruss jums netiks klāt, ja vīrusa nēsātājs jums neuzšķaudīs vai neuzklepos no attāluma, kas nav lielāks par 1,5-2 metriem; 3) braukt vienam pašam auto ar masku uz sejas nav diža prāta pazīme; 4) elpojot maskā, jūs tajā radāt mitru vidi, kurā lieliski vairojas visi iespējamie mikrobi; 5) izmetot šādu masku, kur pagadās, jūs apdraudat vairs ne tikai sevi, bet arī apkārtējos.

Lai samazinātu iespēju noķert koronavīrusu un aizkavētu tā iefiltrēšanos jūsu organismā: 1) rūpīgi nomazgājiet rokas ikreiz, kad atgriežaties mājās; 2) sava viedtālruņa ekrānu regulāri dezinficējiet, piemēram, ar spirtu saturošiem šķīdumiem; 3) neaiztieciet seju (īpaši acis) ar netīrām rokām; 4) katru dienu lietojiet vitamīnus C un – it sevišķi – D; 5) ēdiet pēc iespējas vairāk svaigu dārzeņu un augļu; 6) vēdiniet istabas; 7) daudz pastaigājieties ārā; 8) izvairieties no ļaužu pulcēšanās vietām!

Un, galvenais, nesāciet nervozēt, ja komandante Ilze tomēr nespēs nociesties un ieviesīs savu stundu! Nervi jums noderēs cīņā pret koronavīrusu un sīkām dvēselītēm.

1 Komentāri


 1. Josifs
  2020-11-16

  Galīgi aptrakusi!

Tavs komentārs par rakstu: