• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vakcīnas nešana no autofurgona.Puiši vaiga sviedros stiepj 41 kilogramu smagās kastes. Foto no: Twitter

«Kovidpanikas» cēlāji, jūsu stresam beigas – notikusi vakcīnas parādīšanās tautai!

Tiem, kuri uztur kovidpaniku un viņu sirsnīgajiem palīgiem beidzot iestājusies priecas stunda: ar laimīga atvieglojuma sajūtu viņi var stāties rindā pēc “Pfizer”/”BioNTech” saražotās potes pret “SARS-CoV2” jeb “Сovid-19” –, ar dziļu nožēlu šķielējot uz to muļķīšu pusi, kuri nevēlas sevi pasargāt.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Jā, šie tikai un vienīgi nožēlas vērtie kovidskeptiķi jeb, precīzāk, kovidioti nomirs. Iespējams, ne tūlīt, kad pirmās predkovida vakcīnas jau sasniegušas Latviju. Tomēr pilnīgi noteikti nomirs – cits pēc 100, cits pēc 70, cits 20, bet cits varbūt pēc dažiem gadiem. Atšķirībā no potētajiem, kuriem ir iespēja dzīvot mūžīgi, turklāt – un tas ir vissvarīgākais – viņi neapdraudēs savus vakcinētos līdzpilsoņus. Viņi vispār nevienu neapdraudēs.

“Vakcīna ir klāt!!!” – tā tvīto (ko nu tur slēpt!) mūžīgas dzīves un dzelzs veselības ministre Ilze Viņķele, savai patētikas pārpilnajai odai Big Pharma labsirdībai pievienojot četrus fotoattēlus, kuros redzams, kā kartona kastes no kravas furgona tiek pārnestas uz valsts Asinsdonoru centra speciāli pielāgotām telpām (pavisam drīz mājīgo mīnus 75 grādu aukstumu šīs kastes gan atstāja un pārcēlās uz slimnīcām, bet tas jau ir pavisam cits stāsts).

“Šajā kastēs ir izglābtas dzīvības, nākamie Ziemassvētki ar draugiem, koru mēģinājumi klātienē, ceļojumi, atkal normāls darbs mediķiem. Šīs kastes satur zinātnes sasniegums, daudzu cilvēku darbu. Tā ir “Pfizer” vakcīna pret “SARS-CoV2”. Tas nozīmē arī laimīgu Jauno gadu!” no visas sirds līksmo Viņķele. Un mēs līksmojam kopā ar viņu – gan tie, kas ar uzrotītām piedurknēm jau gaida injekciju, gan tie, kas cer, ka potētie līdzpilsoņi liks nepotētos mierā un ļaus viņiem līdz mielēm nodzīvot savu atlikušo nožēlojamo mūžiņu. Jūs maldāties, kovidioti! Īstā ciņa par jūsu dvēselēm tikai tagad sākas.

Jā, pirmās 9750 dozas pavisam noteikti nav paredzētas jums, skeptiķi,– tās saņems slimnīcu mediķi (kopskaitā 2375), kas strādā tiešā kontaktā ar “Covid-19” pacientiem un Neatliekamās medicīniskā palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki. Protams, mums visiem būtu mierīgāks prāts, ja pirmo potīti saņemtu pati Viņķele, kura vakcīnu uzskata par vienīgo reālo iespēju atgriezties tajā dzīvē, ko mēs baudījām pirms pandēmijas. Man gan ir nelaba sajūta, ka iepriekšējā dzīvē mēs vairs neatgriezīsimies nekad, tomēr sajūtas reizēm mēdz arī maldināt.

Ministre stāsta, ka vakcīna “Comirnaty” esot klīniski pārbaudīta, šajā pārbaudē iesaistot 44 000 brīvprātīgo, un tā esot atzīta par drošu līdzekli, kā pasargāt sevi no simptomātiskas saslimšanas ar kovidu.

Jāatzīst, mazliet žēl, ka tikai no simptomātiskas saslimšanas, jo pret bezsimptomu slimību šī vakcīna acīmredzot ir bezspēcīga. Varbūt bēda tāda, ka kovids ir lielākoties nevis medicīnisks, bet gan propagandas fenomens? Ja tā, tad viss saprotams: arī pēc vakcinēšanas kampaņas ir svarīgi saglabāt pietiekami plašu telpu statistikai, ar kuru pamatot turpmākus ierobežojumus.      

Vārdu sakot, ja varam ticēt galma infektologam Ugam Dumpim, šis vienšūnas organisms, koronavīruss ir viltīgāks par mums! To mēs nedrīkstam aizmirst arī tagad, kad esam sagaidījuši ilgi gaidīto panaceju.

Noslēgumā – mazliet par pašu vakcinēšanas procesu. Lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā – Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) – pret “Covid-19” plāno vakcinēt 40 cilvēku dienā, vakcinēšanu sākot pirmdien, 28. decembrī, plkst. 10. Kā pirmie vakcīnas saņems Toksikoloģijas un sepses klīnikas darbinieki. Stundā paredzēts potēt piecus cilvēkus, un vakcinācijas kabinets dienā strādās astoņas stundas. Stunda vai divas dienā būs atvēlēta tieši NMPD darbinieku vakcinēšanai. Darbinieku saraksti divām pirmajām dienām jau esot gatavi.

Savukārt Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā trīs dienās – no 28. līdz 30. decembrim – ar “Comirnaty” plānots vakcinēt 1055 personas. Stradiņa slimnīcā potēšanaa noritēs piecos vakcinācijas punktos. Pirmie vakcinējamie savas pirmās potes jau ir saņēmuši. 

Saņemot poti, cilvēkiem jāparaksta piekrišanas anketa. Ar anketas saturu esot iespējams iepazīties jau iepriekš, taču parakstīties nāksies tieši uz vietas, apliecinot, ka persona vakcinējas labprātīgi un ir iepazinusies ar vakcīnas medicīniskajām indikācijām un iespējamām blakusparādībām.

Tiesa, par blaknēm, ja tādas gadīsies, neviens neatbildēs. Arī varonīgā Viņķele ne.

Tavs komentārs par rakstu: