• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Krievijas hokeja federācijas izlase.Krievijas hokeja federācijas izlase. Foto: Melanie Duchene/EPA/EFE

Krievijas hokejistu uzvaras godinās ar Čaikovska mūziku

Krievijas hokejisti pasaules čempionātā Rīgā pārstāvēs nacionālo olimpisko komiteju (Олимпийский комитет России), bet komandas godināšanai pirms spēlēm un pēc uzvarām atskaņos fragmentu no Pētera Čaikovska (Петр Чайковский, 1840-1893) Pirmā koncerta klavierēm un orķestrim, ziņo aģentūra TASS. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Iepriekš bija paredzēts Krievijas himnu aizstāt ar Starptautiskās hokeja federācijas (International Ice-Hockey Federation, IIHF) himnu, tomēr pēc Krievijas Hokeja federācijas (Федерация хоккея России) lūguma IIHF akceptēja izmaiņas. Čaikovska Pirmā koncerta klavierēm un orķestrim fragmentu plāno atskaņot arī Tokijas olimpiskajās spēlēs, kur Krievijas sportisti tāpat nevarēs pārstāvēt savu valsti.

“Sākotnēji bija plānota IIHF himna, bet Krievijas Hokeja federācija lūdza, lai būtu Čaikovskis. Mēs piekritām,” TASS citē IIHF prezidentu Renē Fāzelu (René Fasel). “Tā ka, jā, Čaikovskis skanēs pasaules čempionātā.”

“Protams, mums ir arī sportiskas dziesmas – “Команда молодости нашей” [Mūsu jaunības komanda], “Трус не играет в хоккей” [Bailulis nespēlē hokeju]. Tomēr pieņemts šāds lēmums, un tas nav slikts,” komentē Krievijas hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks (Владислав Третьяк).

Pasaules čempionāts Rīgā risināsies no 21. maija līdz 6. jūnijam.

Tavs komentārs par rakstu: