• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
K.Kariņš un A.PabriksK.A.Kariņš (pa kreisi) A.Pabrikam: tu taču nedomā, ka mēs strādājam slikti? Foto: Sergey Melkonov/Sputnik

Labākais, ko var izdarīt Kariņa valdība,– demisionēt

Domājošs cilvēks pašlaik var novērtēt, cik ļoti var piepampt izpildvara, ja tās rokās nokļūst neadekvāti daudz varas instrumentu. Piešķīrusi Krišjāņa Artura Kariņa valdībai ārkārtīgi [pārāk] plašas pilnvaras bojāt dzīvi sabiedrībai, 13. Saeima ir loģiski nonākusi stāvoklī, kad Kariņš ir iedomājies sevi par grupas īsto vadītāju un sācis nodarboties ar politisko šantāžu, vairs nespējot izvērtēt, kas ir kas.     

Dzintars Zaļūksnis

Kādus izteicienus, raksturojot likumdevējus jeb savus nominālos darba devējus, izmanto pats K.A.Kariņš (Saeima “dzīvo savu dzīvi, savā informatīvajā telpā”, “Ja Saeima pati izdomā, ka var labāk, neuzklausot epidemiologus, tā ir cita situācija, un tas mūsu valsti ieliek neizmēģinātos ūdeņos” utt.) jau rakstīju un neatkārtošos. 

Loģiski, ka savam bosam seko arī varas pīrāgu pārēdušies ministri. Tā valdības oficiālais špricesnesējs Daniels Pavļuts iecietīgi min: “Varbūt arī nepārspīlēsim vakardienas notikumu nozīmi. Saeima līdz šim ir bijusi ļoti atbalstoša. Un koalīcijas partijas Saeimā ir neskaitāmas reizes garās sēdēs atbalstījušas ļoti daudzus valdības (izcēlums mans – Dz.Z.) lēmumus.” Onkulis Daniels ir tolerants – viņaprāt, Saeimas lēmums par āra terasēm “atspoguļo daļas sabiedrības un pašu deputātu nogurumu un nepacietību”. Mājiens skaidrs: tikai valdība [un tās anonīmie eksperti] ir modra, pacietīga un spēj rūpēties par vispārējo labumu, tāpēc ”Saeimas deputātiem un frakcijām būtu jādod iespēja biežāk uzklausīt epidemiologus, kurus valdība uzklausa ik nedēļu”, citādi deputāti nomērdēs visus!

Skaidrs, ka tas neesot īstais laiks izteikt valdībai neuzticību! Ministru prezidenta biedrs un aizsardzības ministrs Artis Pabriks pārmaiņas pēc valdības sēdē pauda atbalstu Saeimas lēmumam atļaut darboties āra terasēm. Taču arī viņš “negribētu redzēt to, lai valdība kristu”. Valdībai esot jāpieņem “sabalansēti lēmumi”, šis viens – par āra terasēm – neesot bijis sabalansēts, tak tas nekas – “šai valdībai jāstrādā cauri visai krīzei,” pārliecināts Pabriks, tiesa, pat neuzdodams jautājumu KĀPĒC?

Šāda paviršība viegli izskaidrojama: ja pavaicāsim KĀPĒC?, izrādīsies, ka nav neviena nopietna argumenta, kāpēc K.A.Kariņš nevarētu atgriezties Briselē, kur viņš vismaz ir prom no acīm un vienkāršais pilsonis var nepamanīt Kariņa kunga dīvaino izpratni par demokrātiju. Tāpēc šo jautājumu labāk nobāzt dziļā jo dziļā atvilktnē, jo tad koalīcijai saglabājas cerība, ka cilvēki patiešām noticēs: sak, demokrātiskā valstī svarīga ir valdības stabilitāte nevis varas līdzsvars, kurš šobrīd pavisam noteikti nepastāv. 

Pārāk stabila valdība sabiedrībai ir bīstamāka –, jo tā ne nieka nebaidās,– nekā varas biezpiens. Tikai stabila valdība var uzturēt cipariņu paniku, kura katru dienu arvien skaidrāk rāda savu absurdumu.  

Tāpēc, ja mēs negribam vēl vismaz pusotru gadu – līdz 14. Saeimas vēlēšanām – dzīvot mākslīgas kovidpanikas situācijā, ir jācer, ka Kariņa valdība tīsies,– un jo ātrāk, jo labāk. 

2 Komentāri


 1. Māris
  2021-04-30

  Labs!

 2. Juris
  2021-05-08

  Kariņ, tak vienreiz pazūdi no kurienes tu esi nācis. Neredzi, ka tevi tauta necieš?

Tavs komentārs par rakstu: