Latvijas izlases hokejisti priecājas par uzvaru.Šī bija komandas tās treneru un līdzjutēju uzvara! Kolāža: Facebook/Latvijas Hokeja federācija

Latvija 2-1 Francija. Uz Pekinu, uz Pekinu!

Latvijas hokeja izlase ir uzvarējusi 2022. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā un brauks uz Pekinu! Izšķirošajā spēlē smagā cīņā mūsu vīri salauza Francijas izlases pretestību – 2-1 (1:0, 0:0, 1:1).

Spēles nozīme bija vienkārša kā cirvis: kurš uzvar, tas iegūst vienīgo ceļazīmi uz Ķīnu. Bez šaubām, svarīgākais notikums, kas nāca par labu Latvijas vienībai, bija pirmās trešdaļas 11. minūtē, kad Rodrigo Ābols francūžiem palīdzēja kļūdīties aiz viņu vārtiem, un Rihards Bukarts izmantoja, kā vēlāk izrādījās, mača vienīgo iespēju aci pret aci izrēķināties ar pretinieka vārtsargu. Līdz spēles beigām gan vēl bija milzum daudz laika, taču šis nelielais pārsvars noteica visu turpmāko mača gaitu.

Kad pēdējās trešdaļas 6. minūtē Mikam Indrašim izdevās materializēt skaitlisko pārsvaru (asistentu punkti tika ierakstīti Teodoram Bļugeram un Uvim Balinskim), nostiprinājās ne visai loģiska sajūta, ka spēle ir gatava. Vēl gan Stefanam da Kostam (Stéphane Da Costa) 52. minūtē izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, vēl bija Rūdolfa Balcera noraidījums divas minūtes pirms spēles beigām, vēl bija francūžu mēģinājums izlīdzināt rezultātu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču sajūta izrādījās pareiza: uz Pekinu brauks Latvijas valstsvienība!

Oslo norvēģi izrādījās krietni viesmīlīgāki par latviešiem: izšķirošajā mačā mājinieki ar 0-2 piekāpās Dānijas izlasei, atdodot dāņiem savu ceļazīmi uz Olimpiādi.

Bratislavā trešo Pekinas caurlaidi savā starpā izspēlēja Slovākijas un Baltkrievijas izlases. Baltkrieviem derēja tikai uzvara pamatlaikā, tāpēc divarpus minūtes pirms spēles beigu signāla, rezultātam esot 1-1, viņi atstāja tukšus vārtus, taču pavisam drīz saņēma tajos ripu. 2-1 slovāku labā, un Baltkrievijas hokejisti paliek bez olimpiskajām spēlēm.

Līdz ar to Pekinas Olimpiādē, kura risināsies no 2022. gada 3. līdz 20. februārim, Latvijas hokejisti spēlēs C grupā kopā ar Zviedrijas, Somijas un Slovākijas izlasēm. A grupa: Kanāda, ASV, Vācija un Ķīna, B grupa: Krievija, Čehija, Šveice un Dānija.

Pēc grupu turnīra visu grupu turnīra tabulas tiks apvienotas, un četras labākās valstsvienības varēs gatavoties ceturtdaļfinālam, bet pārējās astoņas sacentīsies astotdaļfinālā, kur spēlēs 5. vs 12., 6. vs 11., 7. vs 10. un 8. vs 9. komanda.

Pagaidām vēl nav zināms, vai Olimpiādē varēs piedalīties Nacionālās hokeja līgas (National Hockey League, NHL) hokejisti.