• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas ainavu mozaīka.Latvijas ainavu mozaīka. Publicitātes attēls: Latvijas kultūras kanons

Latvijas kultūras kanonā – arī Latvijas ainavas

Latvijas kultūras kanonā iekļautas arī astoņas kanoniskas Latvijas ainavas – Daugavas ainava, Zemgales līdzenuma ainava, Gaujas senielejas ainava, Latgales ezeraines ainava, Latvijas mežu ainava, piejūras ainava, Vidzemes pauguraiņu ainava un Abavas senielejas ainava, informē Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Jaunās vērtības iespējams iepazīt Latvijas kultūras kanona tīmekļvietnē, kur ekspertu Anitas Zariņas un Oļgerta Nikodemus tekstus papildina bagātīgi materiāli – mūsdienu fotogrāfijas no projekta “Ainavu dārgumi” un vēsturiskās fotogrāfijas no projekta “Zudusī Latvija”, kartes no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Kartogrāfisko materiālu krājuma, 20. gadsimta sākuma tūristu bukleti no LNB Sīkiespieddarbu krājuma, kā arī saites uz interesantākajiem rakstiem resursā Periodika.lv.

Paplašinot Latvijas kultūras kanonu ar ainavu sadaļu, uzsākta arī sadarbība ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālo krātuvi “Redzi, dzirdi Latviju!”, kas ļauj ainavu pagātnes skatus ieraudzīt dokumentālo filmu un kinohroniku kadros. Latvijas apceļotājiem kanonisko ainavu iepazīšanā noderēs saites uz dažādiem maršrutiem Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta vietnē, profesionālās lauku ceļotāju asociācijas “Lauku ceļotājs” mājaslapā un citos resursos. Līdzīgi kā visā kanona lapā, informāciju plānots regulāri pārskatīt un papildināt. 

Tavs komentārs par rakstu: