• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Skats no Rīgas ostasNe tik sen Rīgas osta bija lielākā Baltijas valstīs. Foto: Rīgas Brīvostas pārvalde

Latvijas ostu graušanas «lietā» koalīcija raujas vaiga sviedros

Ja kādam vēl bija šaubas, vai Latvijas politikāņiem (nejaukt! – ne tautsaimniecībai un sabiedrībai) ir vajadzīgas jūras ostas Rīgā, Liepājā un Ventspilī, tagad pietiek tikai atvērt acis, lai redzētu – pavisam noteikti nē! Viena no nule sabrukušās piečuku koalīcijas sastāvdaļām – Jaunā konservatīvā partija – savulaik ne tikai darīja visu, lai nogremdētu Ventspils ostu, bet arī piesēja tai Liepāju un Rīgu (šeit). Lai grimst kopā!

Dzintars Zaļūksnis

Darīja un vēl plātījās: sak, mēs to lembergu-bembergu tā un šitā, šitā un tā! Savulaik izteicu cerību, ka “ostu gadījumā ar plikām kartēm nepietiks. Piečukiem nāksies papūlēties. Par velti viņi to nedarīs, bet par naudu salaidīs dēlī – sava slinkuma, iedomības un prāta nabadzības dēļ”. 

Ak vai! – esmu alojies gan pārvērtējot Latvijas ostu potenciālu, gan nenovērtējot valdošās koalīcijas meistarību graušanas lietā. Protams, pašmājās ir apbrīnojami daudz subjektu, kuri par to priecājas, jo viņu loģika ir kaut kāda tāda: “ja mums nebūs ostu, Krievija varēs mums vairāk iepūst”.

Tas nu, bez šaubām, ir panākts: Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ziņo, ka kopš 2019. gada 2. ceturkšņa (tad piečuku koalīcija akurāt sāka iestrādāties) kravu apgrozījums ostās konsekventi samazinās, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo ceturksni. Šī lejupslīde turpinās: 2021. gada 1. ceturksnī no Latvijas ostām nosūtīja un ostās saņēma 11,2 miljonus tonnu kravu, kas ir par 8,2% mazāk nekā 2020. gada 1. ceturksnī. Kravu apgrozījums Rīgas ostā bija 5,4 miljoni tonnu jeb par 15,3% mazāk, Ventspils ostā – 3,6 miljoni tonnu jeb par 3,7% mazāk, Liepājas ostā – 1,6 miljoni tonnu jeb par 1,3% mazāk, bet mazajās ostās – 0,6 miljoni tonnu jeb par 27,7% vairāk.

Kā jūs domājat, kas par to priecājas kopā ar minētajiem pašmāju “daudzajiem subjektiem”? Brāļi lietuvieši priecājas, sevišķi valsts atbalstītajā Klaipēdā, kura ātri kļuvusi par lielāko šīspuses ostu. Brāļi igauņi priecājas, sevišķi tallinieši, kuri apdzinuši savu par mūžseno konkurenti Rīgu – nevis tāpēc, ka Tallina ietu milža soļiem, bet tāpēc ka Rīga sākusi lēkšot sīksolīšiem.

Krievija? Tā, skatīdamās uz savām ostām pie Somu jūras līča, mūs vairs pat nepamana, un tās piemēram seko karogu maiņas nokaitinātā Baltkrievija. Lai iesāla savu kāliju un naftas produktus!

Bet tas viss kopā nozimē tikai to, ka ostas Latvijas labiešiem nav vajadzīgas. Tāpēc viņi turpina spļaut Dievam acīs, sak, ko Tu te, Tēvs, esi Krievijai štrumentu piešķīris mūsu paverdzināšanai? Savāc tās nolāpītās ostas ātrāk un liec mūs mierā!

Tavs komentārs par rakstu: