• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ances Vilnītes veidotā Latvijas PEN balvaAnces Vilnītes veidotā Latvijas PEN balva. Publicitātes foto: lsm.lv

Latvijas PEN balva pasniegta Viesturam Ķerus un Alisei Zariņai

Latvijas PEN balva par nozīmīgu veikumu vārda brīvības veicināšanā, cenzūras ierobežošanā vai diskriminēto grupu atbalstīšanā šogad piešķirta Latvijas Ornitoloģijas biedrības priekšsēdētājam un rakstniekam Viesturam Ķerus un kino režisorei Alisei Zariņai, informē lsm.lv. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Latvijas PEN balvas ieguvēji tiek paziņoti 3. maijā – Pasaules preses brīvības dienā.Latvijas PEN balva tiek piešķirta trešo gadu. Pretendentus PEN balvai izvirza Latvijas PEN biedri un par balvas ieguvēju nobalso ikgadējā Latvijas PEN kopsapulcē. Šogad Latvijas PEN biedrība nolēmusi piešķirt divas balvas.

Latvijas PEN balvu balva 2021. gadā piešķirta ornitologam un rakstniekam Viesturam Ķerus par nerimstošu darbu Latvijas mežu aizstāvēšanā un principiālu nostāju sava viedokļa paušanā, atsakoties no AS “Latvijas Valsts meži” sponsorētās balvas “Jaunaudze”, kas Starptautiskās Jāņa Baltvilka (1944-2003) balvas ietvaros viņam tika piešķirta par grāmatu “Meža meitene Maija”.

Savukārt balvas piešķiršana Alisei Zariņai ir pamatota tā: “(..) Alise Zariņa ir viena no tām sieviešu kustības aktīvistēm, kas iniciējusi Latvijā #metoo kustību. Viņa aktualizējusi sieviešu reproduktīvo tiesību jautājumu savā filmā “Divas strīpiņas”, argumentēti un izsvērti pamatojusi nepieciešamību mazināt dzimumstereotipus, vairojot iekļaujošu un iejūtīgu attieksmi sabiedrībā.”

Tavs komentārs par rakstu: