• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Profesors Ivars Kalviņš.Profesors Ivars Kalviņš. Publicitātes foto: dzirkstele.lv

Latvijas Zinātņu akadēmiju vadīs profesors Ivars Kalviņš

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) ārkārtas pilnsapulcē ar 136 balsīm no 186 par tās prezidentu ievēlēts Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors, ķīmijas profesors Ivars Kalviņš. Balsojumā Kalviņš pārspēja LZA ģenerālsekretāru Andreju Siliņu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Kalviņš ir LZA īstenais loceklis, Ukrainas Medicīnas un stomatoloģijas akadēmijas (Українська медична стоматологічна академія) goda loceklis, Rīgas Tehniskās universitātes Goda doktors un Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) īstenais loceklis.  Viņš ir vairāk nekā 250 izgudrojumu, piecu grāmatu, vairāk nekā 450 zinātnisku rakstu un vairāk nekā 200 starptautisku konferenču referātu tēžu autors. Kalviņš ir arī viens no reģistrēto medikamentu mildronāta, leakadīna, belinostata, kapikora autoriem.

LZA informē, ka pirms ievēlēšanas LZA prezidenta amatā Kalviņš solīja veikt trīs izmaiņas, lai sabiedrības acīs akadēmija vairāk asociētos ar modernu un mūsdienīgu zinātnes izcilības centru – stiprināt saikni ar uzņēmēju organizācijām, plašāk iesaistīt gados jaunos akadēmijas locekļus LZA struktūru darbībā, kā arī mainīt akadēmijas Senāta darbības akcentus no pārsvarā iekšējo jautājumu apspriešanas uz kritisko ārējās sadarbības virzienu identifikācijas, uzdevumu izvirzīšanas un to izpildes organizēšanu, ieskaitot viedokļa veidošanas un lobēšanas pasākumus ar politiķu un augstāko ierēdņu līdzdalību.

Kalviņš solījis stiprināt saikni ar uzņēmēju organizācijām – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Darba devēju konfederāciju, kā arī ar nozaru profesionālajām organizācijām, iesaistot to pārstāvjus proaktīvu ieteikumu gatavošanā normatīvo aktu izmaiņām vai to izstrādē, tai skaitā par izglītības, zinātnes, inovācijas un ekonomikas attīstību, virzieniem un finansēšanas modeļiem. Viņaprāt, apsverams būtu arī jautājums par plašāku sekmīgo inovatīvo uzņēmēju piesaisti LZA goda locekļu statusā. 

Tavs komentārs par rakstu: