• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ministru kabinetāVai tiešām jūs domājat, ka šie vīreļi spēj iznīcināt mūsu Latviju? Foto: Valsts kanceleja

Latviju glābs stulbi, alkatīgi un slinki politikāņi

Skatos, notikumu attīstība Latvijā daļā līdzpilsoņu vieš milzu pesimismu – sākušās runas ne tikai par Latviju kā neformālu ASV pavalsti, bet pat par mūsu Dievzemītes galu. Neskumstiet, draugi! Tie, kas mūs ienīst, mūs glābs!

Dzintars Zaļūksnis

Piemēram, Jaunās konservatīvās partijas kings, tieslietu ministrs Jānis Bordāns šobrīd no ādas lien ārā, lai cilvēki domātu, cik viņš varens, kā licis amerikāņiem ierakstīt sankcionēto personu sarakstā savu imagināro ienaidnieku Aivaru Lembergu. Neticiet viņam! Nav Bordāns nekāds dieviņš, arī pusdieviņš nav, lai ASV Valsts kases (U.S. Department of the Treasury) Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) klausītu viņa svilpienos, pat ja tie ļauj kādam savākt Latvijas lielākās ostas.

Ne par ostām ir runa, bet par Bordānu. Ostas kopumā ir savāds īpašums: tās var pārdot, var uzdāvināt, par tām var pat piemaksāt, kā tas notika ar “Citadeli”, bet nevar aiznest. Tāpēc Latvija bez ostām nekad nepaliks, vienalga, kam tās piederēs. Piečuku koalīcija (ne Bordāns, bet piečuku koris!) gan dara visu, lai ostas vai nu savāktu sev, vai arī to lomu tautsaimniecībā samazinātu līdz apaļai nullei. Bet viņi ir pārāk stulbi, lai spētu vienu vai otru.

Jā, karti pārzīmēt nav grūti, to rāda brašais pašvaldību reformētājs Juris Pūce. Bet ostu gadījumā ar plikām kartēm nepietiks. Piečukiem nāksies papūlēties. Par velti viņi to nedarīs, bet par naudu salaidīs dēlī – sava slinkuma, iedomības un prāta nabadzības dēļ. Un tad šie, atvainojiet par cinismu, apmirs, un viņu vietā nāks jaunie, kuri varēs rīkoties pa jaunam. Tātad mūsu paaudzes vienīgais uzdevums Latvijas nākotnes labā: nesakompostrēt bērniem smadzenes un nedeformēt viņu domāšanu. Lai viņi spētu labot mūsu kļūdas.

Kartes zīmējot nevis te, bet aiz okeāna. Nu un? Tur kartes zīmēt nemāk: viņiem visa pasaule satilpst Ziemeļamerikas kontinenta vidusdaļā. Gribot negribot nāksies aicināt palīgā vietējos nodevējus. Un tad mūs glābs Latvijas politikāņu cietās galvas, bezgalīgā alkatība un nepārvaramais slinkums. Piekritīsiet, ka cerēt uz šīm īpašībām ir daudz produktīvāk nekā uz deus ex machina vai Laimes lāci!

Stulbi, alkatīgi un slinki izpildītāji vienmēr salaiž dēlī saimnieka doto virsuzdevumu. Nešaubos, ka tā būs arī šoreiz.

Mēs zinām, ka nomirsim, bet nevaram zināt, kādā kapsētā gulēsim. Taču Latvija līdz ar mums nebeigsies. Par laimi, arī ne ar bordāniem, piečukiem un citu sugu jenotiem.

3 Komentāri


 1. Anna
  2019-12-17

  Šis ir visoptimistiskākais raksts, ko par pēdējā laika notikumiem kāds ir publiskojis... Priekā!

  • Dzintars
   2019-12-17

   Priekā! Dievs nav mazais bērns. Un, pat ja ir, tad zina, ko dara.

 2. Oskars
  2019-12-18

  Eu, nu šitais ir vareni ! Tāds ir jāliek mācību grāmatās ! Tik precīzi vēl neviens nav izteicies.

Tavs komentārs par rakstu: